Rezultate te kerkimit per termin: +Arizona

Total: 808
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.286Z

Obama drejt fitores edhe ne Arizona

Rezultatet e fundit nxjerrin fitues senatorin e Illinois, Barack Obama edhe ne Iwoa, ndwrsa McCain duket se ka marre mbeshtetjen ne Utah dhe Kansas. Ne pritje per rezultate jane Montana, Nebraska e Arizona. Ne bastionin republikan, Arizona, Obama ka nje epersi prej 11 perqind ndaj kandi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.554Z

Ja si e festojnë studentët në Arizona fundin e shkollës (FOTO)

Share Studentët në Arizona të Amerikës, kanë menduar një mënyrë origjinale për të festuar mbylljen e vitit akademik. Ata janë zhveshur nudo nga mesi e sipër, duke shprehur gjithë gëzimin e tyre për mbylljen e vitit. Fundja nuk kanë faj, kanë vuajtur një vit të tërë duke studiu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.721Z

Arizona, protesta kundër ligjit të emigracionit

SHBA Në SHBA po nis një valë protestash kundër ashpërsimit të ligjit të migracionit në shtetin federal të Arizonës. Vetëm në Los Anxhelos, sipas të dhënave të policisë, protestuan nëpër rrugë 50000 veta. Para demonstruesve në Arizona këngëtarja e lindur në Kubë, Gloria Estef

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.545Z

Arizona, protesta për ligjin e emigracionit

Ligji për emigracionin ka ndarë më dysh Arizonën në Shtetet e Bashkuara. Jashtë gjykatës federale në Feniks protestuan të dyja palët, ato në favor dhe ato kundër ligjit në fjalë. Protesta u organizua ndërsa administrata Obama kërkon mendimin e gjykatës nëse ligji i ri për emigraci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:54.398Z

FOTOT/ Nxehtësi ferri në Arizona, i pjek biskotat nëLamborghini

Amerika është përfshirë nga një i nxehta afrikan ditët e fundit duke arritur temperatura të pabesueshme. Në Arizona temperaturat kanë shkuar deri në 120 Fahrenheit, rreth 49 grade Celcius. Një drejtues makina pasi ka gatuar disa biskota, ka vendosur ti pjekë ato në kofanon e makinës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.315Z

Mekein voton ne Arizona

Kandidati republikan Xhon Mekejn ka votuar ne Arizona ne Finiks se bashku me te shoqen Sindi, perpara se te vazhdoje edhe 2 tubime te tjera elektorale. Me pas ai ka vazhduar aktivitettet e parashikuara ne Kolorado dhe Nju Meksiko. Sipas tradites me tej ai do te drejtohet ne hotelin luksoz Biltmor t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.961Z

Aksident në Arizona, humbin jetën 9 turistë kinezë

Arizona - Shtatë turistë kinezë humbin jetën në një aksident rrugor në Arizona . Sipas Departamentit të Sigurisë Publike të Arizonës, një autobus me turistë doli dje nga rruga në një autostradë pranë Digës së Hoverit duke shkaktuar vdekjen e shtatë pasagjerëve dhe plagosjen e n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama