Rezultate te kerkimit per termin: +Arjan +Mua

Meta: total 436 / total_found 436 / time 0.002 / keyword[0] arjan / docs[0] 7056 / hits[0] 11285 / keyword[1] mua / docs[1] 54510 / hits[1] 85130 /
Skandal në Sindikatën e Arsimit: Jemi të majtë, se shajmë qeverinë!
  • 2019-03-26

Skandal në Sindikatën e Arsimit: Jemi të majtë, se shajmë qeverinë!

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së hënës politizimin e sindikatave në Shqipëri. Nëse në vendet fqinje, apo ato perëndimore, protestat dhe grevat udhëhiqen nga sindikatat, në vendin tonë ato janë totalisht të politizuara. Madje, marrin udhëzime nga partitë, qoftë të majta apo të dja

Zbardhet dosja e trafikut të vizave: Kam njerëz që kanë ikur si puna e Bertit
  • 2019-02-05

Zbardhet dosja e trafikut të vizave: Kam njerëz që kanë ikur si puna e Bertit

I shtrirë në disa qytete të Shqipërisë dhe në bashkëpunim me persona të tjerë në Greqi, grupi që falsifikonte dokumente dhe trafikonte në mënyrë të paligjshme klandestinë kishte klientë edhe në Lindjen e Mesme dhe Kinë. Ndërkohë që 32 personat e vënë nën masë sigurimi nga K

Atentati, ja si lindi konflikti Taullau-Bare dhe dëshmia për vrasjen e vëllait
  • 2018-11-25

Atentati, ja si lindi konflikti Taullau-Bare dhe dëshmia për vrasjen e vëllait

Autogrilla SABA Taullau 3, në rreth rrotullimin e Plugut, u kthye mbrëmjen e djeshme në arenën e një përplasje të armatosur mes dy bandave të Lushnjes, ku njerëzit e Aldo Bares tentuan të eliminonin Saimir Taullaun, një rival të betuar të tyre. 47-vjeçari Saimir Taullau, mbeti i plagos

Dosja Xibraka, si iu fal burgu Ermal Hoxhës nga gjykata
  • 2018-09-18

Dosja Xibraka, si iu fal burgu Ermal Hoxhës nga gjykata

Përmes një statusi në rrjeteve sociale, Rezarta Shkurtaj ka njoftuar daljen nga burgu të Ermal Hoxhës, i dënuar si i implikuar në laboratorin e Xibrakës. Nipi i ish-diktatorit Enver Hoxha nuk u shfaq asnjëherë gjatë proceseve të mbajtura tek krimet e rënda për të arrestuarit si trafik

Dezertimi i 4 komandove përplas Bazon dhe Demirajn
  • 2017-11-23

Dezertimi i 4 komandove përplas Bazon dhe Demirajn

Në vorbullën e shumë lajmeve të forta kohët e fundit, një tjetër zhvillim tronditi opinionin publik. Katër komando të Forcave të Armatosura gjatë një stërvitje speciale në Mbretërinë e Bashkuar vendosën të mos kthehen. Menjëherë lindën shumë pikëpyetje. E para, nëse ishte nj

No Pic available
  • 2017-10-28

Rama telefonon live Berishën, Bashën, Metën dhe Kryemadhin

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një bisedë telefonike imagjinare me figurat kryesore polititike në vend. I ftuar në Zonë e lirë, Rama edhe njëherë tregoi marrëdhënien dashuri dhe urrejtje me ish-Kryeministrin Berisha me të cilin zhvilloi bisedën më të gjatë. Çani: Alo Sali Berisha

No Pic available
  • 2017-10-05

Shpërthen Kryemadhi ndaj Metës: I kishte votat të rrëzonte Ramën

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi e ftuar në 360 Gradë nga Artur Zheji në Ora News, thotë se kreu i LSI-së Ilir Meta u tregua emocional me Ramën duke e mbajtur në qeveri. Monika Kryemadhi: Problemi i tij është se Ilir Meta u tregua shumë emocional me të. Arj