Rezultate te kerkimit per termin: +Arjan +Tartari

Meta: total 186 / total_found 186 / time 0.000 / keyword[0] arjan / docs[0] 6928 / hits[0] 11081 / keyword[1] tartari / docs[1] 869 / hits[1] 1527 /
Kënga labe, gjerdan i artë i folklorit shqiptar
  • 2016-10-09

Kënga labe, gjerdan i artë i folklorit shqiptar

FARËN QË S ËSHTË JONA TOKA JONË SE RRIT… Kënga labe, gjerdan i artë i folklorit shqiptar Nga  Albert HABAZAJ Etnokutura shqiptare na mbush me frymë kombëtare dhe ka mozaikë ylberorë e shirita të artë të pashtershëm ndër shqiptarë, nga Kosova në Çamëri, nga Shqiptarët e Ma

No Pic available
  • 2014-09-11

Kukësi merr përkohësisht kreun, shkatërrohet Elbasani

Gëzimi i pamasë i fitores së kombëtares kuqezi në Aveiro, në kualifikuesen e parë për “Euro 2016” ndaj Portugalisë, ia lë vendin kampionatit kombëtar të futbollit. Më saktësisht, javës së tretë të S

LISTA/ ILDKPKI: Ja lista e ish- zyrtarëve që nuk deklaruan pasurinë (mes tyre edhe Greta Koçi)
  • 2014-05-02

LISTA/ ILDKPKI: Ja lista e ish- zyrtarëve që nuk deklaruan pasurinë (mes tyre edhe Greta Koçi)

ILDKPKI njofton se shumë subjekte, pas largimit nga funksioni, nuk kanë bërë deklarimin e pasurisë në përputhje me ligjin, duke paralajmëruar se afati përfundimtar për ta është 10 maj 2014. Në të kundërt, ILDKPI bëri të ditur se  do të ketë sanksione me gjobë dhe ndjekje p

LISTA/ ILDKPKI: Ja ish- zyrtarët që nuk deklaruan pasurinë (mes tyre edhe Greta Koçi)
  • 2014-05-02

LISTA/ ILDKPKI: Ja ish- zyrtarët që nuk deklaruan pasurinë (mes tyre edhe Greta Koçi)

ILDKPKI njofton se shumë zyrtarë, pas largimit nga funksioni, nuk kanë bërë deklarimin e pasurisë në përputhje me ligjin, duke paralajmëruar se afati përfundimtar për ta është 10 maj 2014. Në të kundërt, ILDKPI bëri të ditur se  do të ketë sanksione me gjobë dhe ndjekje p

No Pic available
  • 2014-04-21

Jep dorëheqjen drejtori i Stream Oil, koncensionare në Shqipëri

Stream Oil & Gas Ltd njofton se Ian Baron ka dhënë dorëheqjen si drejtor i bordit të drejtorëve, për shkak të arsyeve personale. “Unë do të doja të falënderoj sinqerisht Ian Baron për përkushtimin e tij dhe udhëzimet si anëtar i bordit të kompanisë”, tha dr. Sotirios

Transferimi i çështjes, kërkesë absurde
  • 2013-12-06

Transferimi i çështjes, kërkesë absurde

Gjika në gjykatë Shtyhet seanca e dytë për kryebashkiakun e Vlorës, i cili komenton vendimin e akuzës Nuk e di nga e gjejnë prokurorët situatën e rëndë lokale, gjithsesi për mua nuk përbën problem Mikel Marsi Për të dytën herë radhazi është shtyrë seanca gjyqësore ndaj kreut t

Ndryshimet, ministri Noka ngre në detyrë burrin e Ina Ramës
  • 2012-08-01

Ndryshimet, ministri Noka ngre në detyrë burrin e Ina Ramës

Bledi GilajAgron Nuredini emërohet këshilltar i Burgajt Bledi Gilaj Teksa Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, lë të kuptojë se nuk do të mbështesë një mandat të dytë për Prokuroren e Përgjithshme Ina Rama, ministri i Brendshëm ngre në detyrë burrin e saj, duke u emëruar këshil