Rezultate te kerkimit per termin: +Arjana +Fullanin

Total: 9
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.866Z

Topi dekreton antart e Gjykats s Lart

Presidenti i Republiks Bamir Topi ka dekretuar pes emrat e tjer, q nse do t miratohet nga Kuvendi, do t jen antart m t rinj t Gjykats s Lart. Ndr emrat e przgjedhur nga kreu i shtetit, jan Aleksandr Muskaj Arjana Fullanin, Andi elikun, Evelina Qirjaku, Malindja Andrea si dhe Guxim Zenelaj. Pes emr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.361Z

Mediu sërish procese gjyqësore në Gjykatën e Lartë

Gjykata e Lartë ka pranuar kërkesën e dy të dëmtuarve të tragjedisë së Gërdecit, ndërkohë që sot kjo gjykatë ka hedhur shortin ku ka përzgjedhur edhe trupat gjyqësore që do të gjykojnë këtë çështje. Padia e parë e depozituar para një muaji është ajo e të dëmtuarit Roxhers

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:36.535Z

Dekretet, nje jave kohe per vendim

Kuvendi ka nje jave kohe per te diskutuar dhe votuar mbi gjashte emrat e Presidentit te Republikes, Bamir Topi, per anetare te Gjykates se Larte, per t'i dhene fund funksionimit te ketij institucioni me anetare manget. Ne ditet e fundit te ketij sesioni parlamentar, deputetet do te marrin ne shqyrti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:47.920Z

Fjala e Berishës në Parlament, Çifti Peza padit kryeministrin për shpifje

TIRANE-Kryeministri Sali Berisha do të zhvillojë betejën e radhës me drejtësinë shqiptare. Dy ditë më parë, deputeti socialist Dashamir Peza dhe bashkëshortja e tij, Entela Peza i janë drejtuar Gjykatës së Lartë me një padi penale ndaj shefit të ekzekutivit shqiptar. Përmes kësaj p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.076Z

Topi firmos serish per gjykaten

Presidenti i Republikes, Bamir Topi, firmosi dje gjashte emrat, qe, sipas tij, duhet te plotesojne vendet vakante ne Gjykaten e Larte. Pas nje konsultimi trejavor me eksperte e juriste, kreu i shtetit vendosi te dekretoje Arjana Fullanin, Aleksander Muskaj, Andi Celiku, Evelina Qirjako, Guxim Zenela

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.141Z

PD mbeshtet Topin per dekretet

Gjashte kandidaturat e Presidentit te Republikes, Bamir Topi, u vleresuan dje nga mazhoranca si profesionale e te denja per Gjykaten e Larte. Nje prej anetareve te Komisionit te Ligjeve, demokrati Dashnor Sula, i njohur si mbeshtetes i kreut te shtetit ne grupin demokrat, tha dje se perzgjedhja e Pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.266Z

Gjykata e Larte, brenda muajit plotesohet me anetaret e rinj

Komisioni parlamentar i Ligjeve nisi dje shqyrtimin e gjashte emrave te Presidentit Bamir Topi per plotesimin e vendeve vakante ne Gjykaten e Larte. Pasi u njohen me kualifikimin dhe CV-te e kandidateve, kryetari i komisionit, Fatos Beja, vendosi te njoftoje te perzgjedhurit e presidentit per seanca

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama