Rezultate te kerkimit per termin: +Arkitektur

Meta: total 1000 / total_found 3306 / time 0.001 / keyword[0] arkitektur / docs[0] 3306 / hits[0] 5174 /
FOTO: Ja si duket anija e Elon Musk që do dërgojë 100 njerëz në Mars
  • 2017-06-21

FOTO: Ja si duket anija e Elon Musk që do dërgojë 100 njerëz në Mars

Në një konferencë të madhe për shtyp vjeshtën e kaluar  Elon Musk dha detaje të gjera mbi vizionin e tij për një Sistem Transporti  Ndërplanetar për të dërguar njerëz në Mars. Udhëtimi i parë synon të vendosë 100 pasagjerë, dhe përfundimisht, në misionet e mëvonshme mund të

No Pic available
  • 2017-06-10

FOTOT / Sheshi Skënderbej ftesë nga Bienalja e Arkitekturës në Çikago 2017

Sheshi Skënderbej hapet sot në mbrëmje për qytetarët, pas 10 muajsh punime intensive, por suksesi i projektit duket se ka thyer tashmë kufijtë e Tiranës dhe Shqipërisë. Në Bashkinë e Tiranës ka mbërritur një ftesë nga Bienalja e Arkitekturës së Çikagos, një nga evenimentet më pr

No Pic available
  • 2017-06-08

Veliaj: Sheshi Skënderbej, një nga sheshet më të bukura në botë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ftoi të gjithë qytetarët që të marrin pjesë në koncertin festiv që do të organizohet me rastin e hapjes të sheshit Skënderbej. Në takimin e zhvilluar me banorë të njësisë Nr. 8 për bilancin e punës dy-vjeçare, Veliaj zbuloi disa nga

No Pic available
  • 2017-06-08

Veliaj: Skënderbej, investimi i parë publik që nxjerr koston e vet

Sheshi Skënderbej është investimi i parë publik që mbulon kostot e veta është shprehur kryebashkiaku i Tiranës me banorët e njësisë nr. 8, të cilët i ka ftuar dhe në koncertin festiv të së shtunës. Për herë të parë po bëjmë një investim publik i cili paguan veten e vet. Bëhe

Nga Lugina e Kelmendit në Shqipëri te Sinemorets në Bullgari: Mrekullitë sekrete të Ballkanit
  • 2017-06-07

Nga Lugina e Kelmendit në Shqipëri te Sinemorets në Bullgari: Mrekullitë sekrete të Ballkanit

Të shpërndara kudo në Ballkan ndodhen xhevahire natyrore ose historike të cilat shërbejnë si destinacionet më të pazakonta dhe aventuriere të Ballkanit. Fshehur lart në male ose thellë nën tokë, në të gjithë Ballkanin, këto janë pamjet më fantastike që presin të zbulohen nga ju.

No Pic available
  • 2017-06-04

Nga Linda Rama/ Ne gratë, kemi në dorë ti japim formë të ardhmes!

Miqve që vizitojnë për herë të parë Shqipërinë, dëshiroj tiu them se gjendeni në një vend, ku siç thote im shoq, nuk duhet ardhur asnjëherë po ku nëse vjen, asnjëherë nuk ndodh të mos duash të kthehesh. Kujt prej jush, nuk i ndodhi që ta gjente këtë vend krejt të ndryshëm nga

No Pic available
  • 2017-06-03

Politekniku, 1960 kuota për vitin e ardhshëm akademik

Universiteti Politeknik i Tiranës do të presë 1960 studentë të rinj për vitin e ardhshëm akademik. Rektori i këtij Universiteti, Andrea Maliqari, bën të ditur se pas 3 vitesh pezullimi nga Ministria e Arsimit, janë propozuar kuota dhe për studimet e doktoraturës. “Ne kemi respektu