Rezultate te kerkimit per termin: +Arkivn

Meta: total 5 / total_found 5 / time 0.000 / keyword[0] arkivn / docs[0] 5 / hits[0] 5 /
Bashkia 10 mln euro për rikualifikimin urban të 88 ha në njësinë bashkiake nr. 4 e 8
  • 2014-02-24

Bashkia 10 mln euro për rikualifikimin urban të 88 ha në njësinë bashkiake nr. 4 e 8

Një sipërfaqe prej 88 ha në njësinë bashkiake nr.4 dhe 8 që shtrihet në kufi me lumin e Tiranës do ti nënshtrohet një rikualifikimi urban, falë bashkëpunimit të Bashkisë Tiranë dhe Komisionit Europian. Ky investim i shpallur si prioritet nga kryebashkiaku Basha që në nisje të manda

No Pic available
  • 2010-07-13

Gjykata e Lartë, PD rrëzon Muçmatajn, LSI e mbështet

PS ka bojkotuar seancën si për kandidaturat e tjera Komisioni i Ligjeve i propozon Kuvendit t Shqipris t rrzoj kandidaturn e Vexhi Mumatajt pr antar t Gjykats s Lart. Ky sht vendimi i marr dje nga Komisioni i Ligjeve. Vendimi u mor pasi sht dgjuar relacioni i deputetit Viktor Gu

No Pic available
  • 2010-05-10

Një utopi për të dhe bijtë e etërve të komunizmit

Ngjarjet e fundit t viteve ‘80 dhe fillimit t viteve ‘90 bn q t rrzohet sistemi komunist n vendet e bllokut t Evrops Lindore. Edhe n Shqipri, rrzimi i komunizmit u b jo me tanke, por me ide, me forcn dhe dshirn e njerzve pr liri. Ishin kto idealet q udhhiqnin t gjith ata t rinj e t rej

No Pic available
  • 2008-11-01

Marrdhniet shqiptaro-amerikane mes dy luftrave botrore

Vizita q Presidenti Bush pritet t bj n Tiran m 10 qershor, sht ndoshta nj rast pr t kujtuar rolin e veant q historia u njeh Shteteve t Bashkuara n shptimin e pavarsis s Shqipris. N janar t vitit 1918, Presidenti amerikan Woodrow Wilson shpalli prpara Kongresit planin prej 14 pikash i cili njihte t d

No Pic available
  • 2008-11-01

Tirana 88 vjet kryeqytet

Tirana u shpall kryeqytet i Shqipris nga nj vendim i Kongresit t Lushnjes, nj nga evenimentet m t rndsishme t historis kombtare pr vendimet q mori, ndrkoh q qeveria e dal nga ky kongres, zgjodhi n krye t saj patriotin Sulejman Delvina. M 11 shkurt t vitit 1920 qeveria e dal nga Kongresi i Lu