Rezultate te kerkimit per termin: +Arkivit +Gjet +Ndoj

Meta: total 16 / total_found 16 / time 0.000 / keyword[0] arkivit / docs[0] 1747 / hits[0] 2485 / keyword[1] gjet / docs[1] 33198 / hits[1] 42064 / keyword[2] ndoj / docs[2] 4274 / hits[2] 5662 /
Nuk deklaruan pasurinë, ILDKPKI gjobit 63 zyrtarë
  • 2016-05-22

Nuk deklaruan pasurinë, ILDKPKI gjobit 63 zyrtarë

Shuma kap vlerën e 100 mijë lekëve të reja ILDKPKI gjobit 63 zyrtarë shtetërore të të gjitha niveleve pasi nuk kanë deklaruar pasurinë, sipas afateve të përcaktuara. Të gjithë zyrtarët janë gjobitur me 100 mijë lekë nga Inspektorati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasuris

Turqia dorëzohet, i jep Shqipërisë të gjithë tapitë dhe tahiret e perandorisë
  • 2016-03-09

Turqia dorëzohet, i jep Shqipërisë të gjithë tapitë dhe tahiret e perandorisë

Nga Ben Andoni Shqipëria ka filluar të ndjekë një rrugë tjetër në histori. Falë Arkivit Qendror të Shtetit, sfida është tani të mbledhë të gjithë materialet historike dhe ti sjellë në vend që të studiohen nga historianët vendas. Kuptohet se nuk mund të flitet në terma absolute,

No Pic available
  • 2015-11-06

98 proçedime penale ish-komunave për mangësi dokumentacioni

Në Vlorë, ka ende ish-komuna që nuk kanë dorëzuar dokumentet që dokumentojnë punën ndër vite të njësive vendore. Përballë kësaj situate, kreu i Arkivës së Vlorës, paralajmëron penalitete më të ashpra, ndërkohë që ka mbi 90 procedime në rang qarku. “Nuk kanë bërë pun

Arkivat e Maqedonisë dhe Shqipërisë nënshkruajnë marrëveshje për thellim të bashkëpunimit
  • 2015-11-06

Arkivat e Maqedonisë dhe Shqipërisë nënshkruajnë marrëveshje për thellim të bashkëpunimit

SHKUP, 6 Nëntor/ATSH-MIA/- Drejtori i Arkivit Shtetëror të Republikës së Maqedonisë, Filip Petrovski dhe Drejtori i përgjithshme të Arkivave të Republikës së Shqipërisë Gjet Ndoj nënshkruan sot në Shkup marrëveshje bashkëpunimi.Marrëveshja e re për bashkëpunim parasheh këmbim t

Drejtori i Arkivit të Shtetit, PD: Shkeljet për të cilat u përjashtua nga policia
  • 2015-10-01

Drejtori i Arkivit të Shtetit, PD: Shkeljet për të cilat u përjashtua nga policia

Partia Demokratike ka denoncuar sot emërimin nga qeveria të Gjet Ndojit në krye të Arkivit të Shtetit.Gjet NdojiNë kuadër të procesit të dekriminalizimit, Genc Pollo tha sot nga foltorja e selisë blu se Gjet Ndoj, ish-major policie në Kukës, është përjashtuar nga radhët e policisë

Pollo: Në krye të Arkivit të Shtetit, një ish-major i përjashtuar nga policia
  • 2015-10-01

Pollo: Në krye të Arkivit të Shtetit, një ish-major i përjashtuar nga policia

Partia Demokratike ka denoncuar ditën e sotme, emërimin e Drejtorit të Arkivit të Shtetit Gjet Ndoj. Sipas PD-së, Ndoj është një person me të shkuar që ka patur probleme me drejtësinë. Në një deklaratë për mediet, deputeti Genc Pollo tha se ky emërim mban firmën e kryeministrit,

No Pic available
  • 2014-10-11

Arkivi i Shtetit përkujton 65 vjet histori

TIRANE - 65 vite më parë, kur vendi ynë sapo kishte dalë nga Lufta e Dytë Botërore, krijimi i një institucioni arkivor ishte bërë një domosdoshmëri. Pjesa më e madhe e institucioneve ishin plotësisht të shkatërruara, edhe pse fondet dokumentare ishin të pafundme. Interesimi për rua