Rezultate te kerkimit per termin: +Arled +Topallaj

Meta: total 3 / total_found 3 / time 0.000 / keyword[0] arled / docs[0] 3 / hits[0] 3 / keyword[1] topallaj / docs[1] 81 / hits[1] 138 /
No Pic available
  • 2010-11-25

Diplomat e njohura nga Ministria e Arsimit dhe Shkences per vitin 2010

Anilejda Shembitraku Ministria e Arsimit dhe Shkences publikon listen e diplomave qe jane njohur nga ky institucion per vitin 2010. Behet fjale per 1175 studente per te cilet procesi i njohjes se diplomes se fituar jashte vendit ka perfunduar. Tashme kandidateve qe iu eshte ekuivalentuar diploma e

No Pic available
  • 2010-07-28

Formulari A2, maturantët edhe një jave kohë për ta plotësuar

Maturantët kanë edhe një javë kohë për të plotësuar formularin A2, nga ku do të bëjnë përzgjedhjen e degëve ku ata do të studiojnë. Ministria e Arsimit dhe Shkencës ka bërë të ditur se afati i fundit i dorëzimit të këtij formulari është data 2 gusht. Rregullorja e Maturës

No Pic available
  • 2010-07-28

Reforma e re e financimit, cilët studentë përfitojnë

Cila do të jetë formula për dhënien e kuponit shtetëror për studentët   Studentët më të mirë të maturave të ardhshme do të mund të përfitojnë nga kuponi në sistemin e ri të financimit që do të prezantojë së shpejti Ministria e Arsimit dhe e Shkencës. Në k