Rezultate te kerkimit per termin: +Armand +Bardhi

Meta: total 78 / total_found 78 / time 0.000 / keyword[0] armand / docs[0] 5181 / hits[0] 6927 / keyword[1] bardhi / docs[1] 3147 / hits[1] 5260 /
Historia e patreguar e zhytësve amatorë që zbuluan reliktet e flotës Ilire
  • 2016-05-16

Historia e patreguar e zhytësve amatorë që zbuluan reliktet e flotës Ilire

Një grup peshkatarësh dhe zhytësish jo-profesionistë me pasion për arkeologjinë nënujore, gjatë dekadës së fundit kanë ndihmuar arkeologët të zbulojnë dhe ruajnë reliktet e dhjetëra anijeve antike nga 900 deri në 2400 vjeçare duke ndryshuar rrënjësisht optikën historike për m

No Pic available
  • 2016-05-15

FOTOT/ Historia e patreguar e zhytësve amatorë që zbuluan reliktet e flotës Ilire

Nga Gëzim Kabashi, BIRN Kur Sandër Xhuka një peshkatar dhe zhytës apnea pikasi një objekt të madh metalik në ujërat e gjirit të Durrësit në verën e vitit 2009, ai nuk e kuptoi menjëherë së bëhej fjalë për një spirancë të një anijeje Ilire. Kujtova se ishte një kazmë e ma

Emrat e këshilltarëve të rinj  në bashkitë kryesore
  • 2015-06-27

Emrat e këshilltarëve të rinj në bashkitë kryesore

Lista e Tiranës, Elbasanit, Vlorës, Durrësit, Korçës, Gjirokastrës, Fierit, Vlorës, Beratit, Kukësit, Dibrës dhe Lezhës Ka përfunduar procesi i numërimit të votave për anëtarët e Këshillit Bashkiak në të gjitha bashkitë e vendit me përjashtim të asaj të Shkodrës dhe Malësis

No Pic available
  • 2015-06-26

Këshillat bashkiakë, emrat e fituesve

Rezultatet e partive për 60 bashki, si ndahen vendet në parlamentet lokale Qarku Kukës Bashkia Has APPD- 8 këshilltarë Hamit Sheta – PDM E RE Binak Qema – LZHK Agim Xhaferri – PBKD Abdullah Jupa PLL Festim Mazreku PR Bajram Muja POSH Miftar Dauti PD Nazlie Laçi PD Fatos Fer

Rezultatet për 52 bashki - 38 fitohen nga kandidatët e majtë, 13 nga të djathtët
  • 2015-06-23

Rezultatet për 52 bashki - 38 fitohen nga kandidatët e majtë, 13 nga të djathtët

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në 52 bashki. Në 38 prej tyre kanë fituar kandidatët e majtë, ndërsa në 13 fitues janë kandidatët e së djathtës dhe 1 i partisë së minoritetit grek "Mega". Pas Korçës dhe Lushnjes koalicioni i majtë ka marrë 3 nga bashkitë e

Nga 57 bashki, të majtë fitues në 42, në 14 të djathtët
  • 2015-06-23

Nga 57 bashki, të majtë fitues në 42, në 14 të djathtët

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në 57 bashki. Në 42 prej tyre kanë fituar kandidatët e majtë, ndërsa në 14 fitues janë kandidatët e së djathtës dhe 1 i partisë së minoritetit grek "Mega". Priten rez

Rezultatet për 47 bashki - 34 fitohen nga e majta, 12 nga e djathta
  • 2015-06-22

Rezultatet për 47 bashki - 34 fitohen nga e majta, 12 nga e djathta

Rezultatet për 47 bashki. 34 fitohen nga kandidatët e majtë, 12 nga të djathtët Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në 47 bashki. Në 34 prej tyre kanë fituar kandidatët e majtë, ndërsa në 12 fitues janë kandidat&