Rezultate te kerkimit per termin: +Armand +Prenga

Meta: total 90 / total_found 90 / time 0.000 / keyword[0] armand / docs[0] 5385 / hits[0] 7274 / keyword[1] prenga / docs[1] 2257 / hits[1] 4905 /
No Pic available
  • 2018-10-17

Policia gjobit pasagjerin si shofer; Komisioni ngatërroi gjobat

Fiks Fare denoncoi veprimet e Policisë Rrugore të Tiranës, e cila ka ndaluar një mjet dhe u ka vendosur gjobë të dy udhëtarëve si shoferë. Preng Gjomarkaj u ankua se i kanë bllokuar mjetin e tij për gjoba të papaguara. Ai thotë se, në mars të vitit 2017, e ka ndaluar Policia Rrugore e

No Pic available
  • 2017-07-27

LISTA/ Dalin emrat, ja kush janë 977 fituesit e kredive të buta në Tiranë

TIRANE-Komisioni i Strehimit pranë Bashkisë së Tiranës ka caktuar më në fund emrat e familjarëve që përfitojnë kredi të butë. Bëhet fjalë për 977 banorë të Tiranës, të cilët kanë plotësuar të gjitha kushtet për tu përzgjedhur nga lista me 2257 aplikantë. Por në rel

No Pic available
  • 2017-07-26

Një mijë emrat e përfituesve të kredisë së butë nga Bashkia e Tiranës

Rreth një mijë familje të reja në Tiranë do të përfitojnë sot një kredi të butë. Këshilli Bashkiak pritet që të miratojë në mbledhjen e sotme listën e atyre që do të përfitojnë nga zbatimi i programit social të strehimit për kreditë e buta për blerjen e një shtëpie, duke m

Armano Prenga dorëzon mandatin e deputetit: Akuza dhe shpifje nga opozita
  • 2017-02-27

Armano Prenga dorëzon mandatin e deputetit: Akuza dhe shpifje nga opozita

Deputeti socialist Armando Prenga ka dorëzuar mandatin e deputetit. Përmes një letre drejtuar kreut të Kuvendit Ilir Meta, deputeti i qarkut Lezhë, ka kërkuar nisjen e procedurave për ndërprerjen e mandatit. Për qetësinë time dhe të familjes sime, heq dorë nga mandati, – shkruan m

Prenga dorëzon mandatin e deputetit: Akuza dhe shpifje nga opozita
  • 2017-02-27

Prenga dorëzon mandatin e deputetit: Akuza dhe shpifje nga opozita

Deputeti socialist Armando Prenga ka dorëzuar mandatin e deputetit. Përmes një letre drejtuar kreut të Kuvendit Ilir Meta, deputeti i qarkut Lezhë, ka kërkuar nisjen e procedurave për ndërprerjen e mandatit. Për qetësinë time dhe të familjes sime, heq dorë nga mandati, – shkruan m

Prenga, lufta Llalla-Biba
  • 2017-02-26

Prenga, lufta Llalla-Biba

Legjitimiteti i mandatit të deputetit Armand Prenga, përveçse një çështje ligjore, duket se është kthyer edhe në një përplasje serioze mes kryeprokurorit Adriatik Llalla dhe kryetarit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Denar Biba. Kreu i KQZ-së, pas mbledhjes së të premtes i kërko

No Pic available
  • 2016-12-30

ALERT, abuzimi me ushqimin gjatë festave, rreziku që na kanoset

Rreziku nga abuzimet me ushqimin gjatë festave të fundvitit, ishin puntata e sotme e emisionit ALERT të Granit Sokolaj, në RTV Ora News. Ushqimi i shfrenuar, rreziku nga kaloritë e tepërta, alkooli dhe cilësia, ishin ato çfarë u diskutuan. Të ftuarit në emision, dietologia e njohur, Znj.E