Rezultate te kerkimit per termin: +Armando +Bora

Meta: total 60 / total_found 60 / time 0.000 / keyword[0] armando / docs[0] 7116 / hits[0] 10613 / keyword[1] bora / docs[1] 5307 / hits[1] 9348 /
No Pic available
  • 2019-04-09

Të përballesh me gabimet, shënime nga një shfaqje

T premten e 5 Prillit, n salln e vogl t Teatrit ArTurbina, u ngjit n skenë premiera e veprës turbulente t australianit me origjinë shqiptare, Alex Buzo. Shfaqja vjen nn regjin inovatore t t mirnjohurit Armando Bora, si dhe nn shqiprimin mbreslns t shkrimtares Diana Culi. Shfaqja rrëfen një tak

No Pic available
  • 2019-04-03

Armando Bora sjell historinë e dy burrave

Në orët e vona të natës, në një stacion të harruarr autobuzi në periferi të qytetit të Sidneit, jo larg bregut shkëmbor të oqeanit Paqësor, do të takohen Norm dhe Ahmed për të na treguar një histori të vjetër sa vetë historia e njerëzimit. Norm dhe Ahmed, vepra e shkruar nga Al

Firma e artistëve për Teatrin, Pavlina Mani: Kanë falsifikuar firmën e Pirro Manit
  • 2018-06-28

Firma e artistëve për Teatrin, Pavlina Mani: Kanë falsifikuar firmën e Pirro Manit

Një ditë më parë një letër e firmosur nga 65 artistë i drejtohej krerëve të shtetit për një Teatër të ri Kombëtar, e mes tyre ishte edhe emri i regjisorit të mirënjohur Pirro Mani, por për bashkëshorten e tij, aktoren Pavlina Mani, ky është një falsifikim i firmës së tij. Në

Veliaj me artistët vizitojnë Arenën Kombëtare: Tani, teatri i ri
  • 2018-06-28

Veliaj me artistët vizitojnë Arenën Kombëtare: Tani, teatri i ri

Pavarësisht debatit që e shoqëroi fillimisht projektin e ndërtimit të stadiumit të ri kombëtar, shtëpia e re e kombëtares sonë të futbollit po merr formën e plotë, si dëshmi konkrete e suksesit të bashkëpunimit me sipërmarrjen. Një bashkëpunim i ngjashëm pritet të ndërtojë edh

Teatri, 65 artistë letër krerëve të shtetit: Kërkojmë godinë të re
  • 2018-06-27

Teatri, 65 artistë letër krerëve të shtetit: Kërkojmë godinë të re

Komuniteti i artistëve kërkon në bllok ndërtimin e një godine të re të Teatrit Kombëtar. 65 emrat më në zë të aktrimit, regjisurës e fushave të tjera të artit, duke nisur nga regjisori i madh Pirro Mani, e mandej aktorët Viktor Zhusti, Luftar Paja, Gëzim Kame, Pëllumb Kulla, Eva A

Rama sia dha fjalën, ironia e Robert Ndrenikës: Kryeministri na dashka
  • 2018-03-12

Rama sia dha fjalën, ironia e Robert Ndrenikës: Kryeministri na dashka

Ashtu siç ishte paralajmëruar, kryeministri Edi Rama prezantoi pasditen e sotme projektin për Teatrin e ri Kombëtar, duke ripërsëritur se mbi gërmadhat e godinës aktuale do të ndërtohet një objekt që do ti rikthejë dinjitetin artistëve. Por, mes të pranishmëve në sallë qëndronin s

Klubet e Teatrit, nis projekti nga periferia në qendër
  • 2018-01-31

Klubet e Teatrit, nis projekti nga periferia në qendër

Edukim dhe zbavitje- e quajti Ministrja Kumbaro projektin më të ri të programit Edukim Përmes Kulturës në takimin me nxënësit e Gjimnazi Sander Prosi në Sauk. Ministrja e Kulturës bashkë me drejtorin e Teatri Kombetar ishin aty për t’i njohur të rinjtë më në detaje me projektin