Rezultate te kerkimit per termin: +Armando +Uka

Meta: total 32 / total_found 32 / time 0.027 / keyword[0] armando / docs[0] 7116 / hits[0] 10613 / keyword[1] uka / docs[1] 1415 / hits[1] 2550 /
Vodhi gjela detit, gjyqtari e pyet: A i le ndonjë për Vit të Ri? Hajduti: Po
  • 2018-12-25

Vodhi gjela detit, gjyqtari e pyet: A i le ndonjë për Vit të Ri? Hajduti: Po

Florenc Goga i ka ndarë punët: ai shet gjela deti dhe familjarët i ruajnë nga hajdutët. Sepse muajt nëntor dhe dhjetor janë koha e artë për hajdutët e shpendit më të kërkuar të festave të fundvitit. Në nëntor nisin vjedhjet. Ai që nuk ka për të blerë, i vjedh. 5 gjela mi morën

No Pic available
  • 2017-07-27

LISTA/ Dalin emrat, ja kush janë 977 fituesit e kredive të buta në Tiranë

TIRANE-Komisioni i Strehimit pranë Bashkisë së Tiranës ka caktuar më në fund emrat e familjarëve që përfitojnë kredi të butë. Bëhet fjalë për 977 banorë të Tiranës, të cilët kanë plotësuar të gjitha kushtet për tu përzgjedhur nga lista me 2257 aplikantë. Por në rel

No Pic available
  • 2017-02-14

HISTORIA E BANDËS/ Gaxhai: Lidhja me politikanët dhe kush na armatosi në 97-ën

Nga Alma Çuka Gazmend Braka, i njohur me emrin Gaxhai, vazhdon rrëfimin e tij për gazetën Shekulli. Pas pjesës së parë ku foli për familjen, fëmijët dhe marrëdhëniet me shokët e burgut, ne kërkojmë të mësojmë prej tij të vërtetën e bëmave me të cilat u bë i njohur gjatë viti

188 intelektuale nga Shqiperia i thone Jo bashkesise se komunave serbe
  • 2015-12-14

188 intelektuale nga Shqiperia i thone Jo bashkesise se komunave serbe

Transmetuar me 13122015 - 2010 Plot 188 nenshkrues intelektuale pedagoge artiste e studente nga Shqiperia kane nenshkruar peticionin per te kundershtuar Marreveshjen e Kosoves me Serbine per krijimin e Bashkesise se Komunave me sh

Shkon në 115 numri i intelektualëve nga Shqipëria që i thonë jo Asociacionit (Lista)
  • 2015-12-13

Shkon në 115 numri i intelektualëve nga Shqipëria që i thonë jo Asociacionit (Lista)

Ka shkuar në 115 nënshkrues, numri i intelektualëve, pedagogëve, artistëve e studentëve nga Shqipëria që po kundërshtojnë Marrëveshjen e Kosovës me Serbinë, për krijimin e Asociacionit të Komunave me shumicë serbe. Peticioni ka nisur me 3 dhjetor, dhe për dhjetë ditë ka tubuar lis

Mbi 115 intelektualë nga Shqipëria i thonë jo Asociacionit
  • 2015-12-13

Mbi 115 intelektualë nga Shqipëria i thonë jo Asociacionit

Peticioni, i cili ka filluar me 3 dhjetor në Shqipëri, është nënshkruar nga 115, intelektual, pedagogë, artistë e studentë, që po kundërshtojnë Marrëveshjen e Kosovës me Serbinë, për krijimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe. Në tekstin e peticionit shkruan, "ne qytetar

Shqipëria e merr një pikë të ARTË në Danimarkë (Foto)
  • 2015-09-05

Shqipëria e merr një pikë të ARTË në Danimarkë (Foto)

Danimarkë – Shqipëri do të jetë supersfida e grupit I, e cila luhet në Kopenhagë, në stadiumin “Parken”. Kjo ndeshje të dy kombëtaret i gjen me pikë të barabarta, nga 12, duke ndarë vendin e 2 dhe të 3 së bashku.