Rezultate te kerkimit per termin: +Armath

Meta: total 36 / total_found 36 / time 0.000 / keyword[0] armath / docs[0] 36 / hits[0] 47 /
No Pic available
  • 2015-06-13

Dako: Do të trefishojmë fondin për familjet në nevojë

Trefishojmë fondin për familjet në nevojë duke fuqizuar mbështetjen financiare të familjeve të njerëzve në nevojë, të cilët janë në fokus të vëmendjes sonë në mandatin e ri. Ka qenë ky zotimi i kandidatit të ASHE, në takimin me banorët e lagjeve 12 dhe 16 të qytetit të Durrë

Duma, plan për agroturizmin e Durrësit
  • 2015-05-24

Duma, plan për agroturizmin e Durrësit

Kandidatja e PD për bashkinë e Durrësit Grida Duma është takuar sot me banorët e Armathës, Rrotullit dhe Shën Pjetrit për të bashkëbiseduar mbi agroturizmin. Duma garantoi se plani i saj për këtë sektor "do hapë vende pune" dhe do garantojë "shitjen shpejt dhe me çmim më të mirë

No Pic available
  • 2014-08-02

Harta me 61 njësi vendore, ja si do jetë ndarja e re territoriale

Kuvendi miratoi të enjten e 31 korrikut 2014 ndarjen e re territoriale me 61 njësi vendore. Reforma mori 88 vota pro, 1 kundër e Vangjel Dules të PBDNJ-së dhe një abstenim e Vangjel Tavos i LSI-së. Në votim mori pjesë PDIU të cilët votuan pro, ndërsa PD nuk ishte e pranishme. Ja si do t

No Pic available
  • 2014-04-21

Durrës, makina përplas 2 të mitura, vdes 7-vjeçarja

Durrës- Dy vajza të mitura  njëra prej tyre 7 vjeçe dhe tjetra gati 5 vjeçe  janë përplasur sot në mëngjes nga një automjet në një rrugë dytësore në Maminas të Durrësit. Nga të dhënat e para mësohet se 7 vjeçarja ka gjetur vdekjen ndërsa vajza tjetër është në spital dhe

No Pic available
  • 2014-04-21

Durrës, 2 të mitura përplasen nga një makinë, vdes 7-vjeçarja, plagoset një tjetër

DURRES – Një 7-vjeçare ka humbur jetën dhe një tjetër e mitur, vetëm 4 vjeç, ka mbetur e plagosur paraditen e sotme në Durrës, pasi janë përplasur nga një automjet. Burime nga policia bëjnë të ditur se ngjarja ka ndodhur rreth orës 08:15 në qendër të fshatit Armath në Mamin

Durrës, 2 të mitura përplasen nga makina, vdes 7-vjeçarja, plagoset një tjetër
  • 2014-04-21

Durrës, 2 të mitura përplasen nga makina, vdes 7-vjeçarja, plagoset një tjetër

DURRES – Një 7-vjeçare ka humbur jetën dhe një tjetër e mitur, vetëm 4 vjeç, ka mbetur e plagosur paraditen e sotme në Durrës, pasi janë përplasur nga një automjet. Burime nga policia bëjnë të ditur se ngjarja ka ndodhur rreth orës 08:15 në qendër të fshatit Armath në Mamin

No Pic available
  • 2014-04-21

Makina perplas dy femije 7-vjecarja humb jeten

Nje vajze 7 vjece ka gjetur vdekjen ndersa motra e saj 5-vjecare eshte plagosur ne aksin rrugor Maminas 8211 Gjiri i Lalezit rreth ores 800 te mengjesit Motrat Lala po shkonin per ne shkollen e fshatit Armath 35 km larg qytetit te Durresit kur shume afer shkolles jane goditur nga nje automjet qe po