Rezultate te kerkimit per termin: +Armend +Rexhepagiqi

Meta: total 19 / total_found 19 / time 0.000 / keyword[0] armend / docs[0] 1636 / hits[0] 2120 / keyword[1] rexhepagiqi / docs[1] 25 / hits[1] 35 /
No Pic available
  • 2016-12-31

Rikthehet Armend Rexhepagiqi

Në kuadër të programit festiv të KTV-së, emisioni Talk vjen me një edicion ekskluziv, duke rikthyer në ekranet televizive ikonën e muzikës pop, Armend Rexhepagiqi. Ai vjen në Talk pas një pauze gjashtë vjeçare sa i përket paraqitjeve në emisione televizive, teksa ka 10 vjet që ai nuk

Orinda dhe Turi po martohen (Foto)
  • 2015-11-08

Orinda dhe Turi po martohen (Foto)

Këngëtarja Orinda Huta ka lënë anash pak aktivitetin muzikor për dashurinë e saj ndaj televizionit. Por prezantuesja i kthehet dashurisë së parë shumë shpejt. Huta ka filluar punë për këngën ‘Kur më prek xhelozia’

Lori në fundjavë me ‘Me ty nuk flas’
  • 2015-03-26

Lori në fundjavë me ‘Me ty nuk flas’

Është një nga këngëtaret më të pëlqyera. Lori për gjithë fansat e saj në fund të javës do të vij me projektin e radhës muzikor. Ajo për Indeksonline ka zbuluar disa detaje rreth kësaj kënge.AdPlatformZone = {i

Leonora vjen me “Vajza e kojshisë”
  • 2014-04-05

Leonora vjen me “Vajza e kojshisë”

Këngëtarja e famshme kosovare, Leonora Jakupi ka lanësuar këngën e fundit të cilën e ka përcjell edhe me videospot dhe që quhet, “Vajza e kojshisë”. “Vajza e kojshisë”, është një këngë baladë

No Pic available
  • 2013-11-30

Nora pa të brendshme?

Bukuroshja nga Prishtina, Nora Istrefi u paraqit mjaft mirë në natën e dytë gjysmëfinale të “Kënga Magjike”, ku performoi në skenën e madhe këngën “I Jemi Je”. Por ajo që bëri më shumë përshtypje

No Pic available
  • 2013-11-13

Rovena Dilo: Rikthimi im ndryshe në skenë, një rilindje, por jo politike

TIRANE-Çdo herë që Rovena shkel në skenën e festivaleve, sytë kthehen tek ajo, megjithëse kjo këngëtare kurrë nuk ka munguar. Kështu ndodhi edhe me pjesëmarrjen e saj tek "Kënga Magjike", ku Rovena Dilo sërish goditi në she

Mimikat e çuiditshme të Adelinës
  • 2013-09-20

Mimikat e çuiditshme të Adelinës

Një performancë të bukur ka sjellë këngëtarja Adelina Thaqi në Kënga Magjike. Ajo u rikthye pa shumë kohe pauzë që kishte bërë ndaj muzikës me një këngë të punuar nga Armend Rexhepagiqi dhe Aida Baraku. &ldquo