Rezultate te kerkimit per termin: +Armend +Zemaj

Meta: total 259 / total_found 259 / time 0.000 / keyword[0] armend / docs[0] 1636 / hits[0] 2120 / keyword[1] zemaj / docs[1] 318 / hits[1] 719 /
No Pic available
  • 2017-09-18

Nuk dihet kur do ta dërgojë Qeveria demarkacionin në Kuvend

Qeveria e Kosovës ende nuk ka ndonjë qëndrim të prerë nëse do ta dërgojë në Kuvend për ratifikim apo edhe anulim Marrëveshjen me Malin e Zi për shënjimin e vijës kufitare. Zyrtarët në Qeverinë e Kosovës, nuk kanë dashur të falsin për këtë çështje, duke thënë se për çësh

No Pic available
  • 2017-05-05

Prishtina: Dialogu me Serbinë të futet në fazën përmbyllëse

Zyrtarë të lartë në Qeverinë e Kosovës thonë se dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, duhet të rifillojë dhe të përgatitet për fazën përmbyllëse të tij që, siç thonë, do të nënkuptonte njohjen reciproke ndërmjet dy shteteve. Ministrja për Dialog në Qeverinë e Kosovës, Ed

No Pic available
  • 2017-04-21

Kryeparlamentari i Kosovës dënohet me gjobë

Pas urdhërarrestit të lëshuar nga Gjykata Themelore në Prishtinë për Albin Kurtin, për shkak se mungoi në seancës gjyqësore për gazin lotsjellës, janë dënuar me 200 euro gjobë edhe kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, nënkryetari Xhavit Haliti, deputetët Bekim Haxhiu, Naser Osmani, Ar

No Pic available
  • 2017-04-17

Plani i deputetëve: Tri vjet pagë të plotë pas përfundimit të mandatit

Deputetët e Kuvendit të Kosovës po e përgatisin terrenin që pas përfundimit të mandatit të kenë mundësi të përfitojnë pagë të plotë nga shteti për tri vjet rresht. Ideja për të përfituar pagë kalimtare për një periudhë kaq të gjatë kohore është ngritur nga anëtarë të N

No Pic available
  • 2017-04-10

Koalicioni synon demarkacionin, opozita mocionin për rrëzimin e Qeverisë

Pushteti dhe opozita kanë ndërmarrë dy nisma të kundërta, të cilat synojnë ti realizojnë gjatë këtij muaji. Qeveria i synon votat e 80 deputetëve për ratifikimin e Marrëveshjes për demarkacionin e kufirit me Malin e Zi. Përderisa një parti opozitare, Nisma për Kosovën, po paralajm

No Pic available
  • 2016-11-23

Kosova nuk është gati për Ligjin për lustrim

Përkundër nevojës për një Ligj për lustrim, në Kosovë ende nuk ekziston një klimë e favorshme politike për miratimin e tij. Ligji do të ndriçonte veprimet në sistemin e kaluar komunist të personave me funksione në institucione politike dhe publike dhe të atyre që i pretendojnë kë

No Pic available
  • 2016-11-21

Kryeprokurori Hoxha: Jemi të pavarur, nuk i raportojmë Kuvendit

Ndonëse ishte paraparë që gjatë mbledhjes së sotme të Komisionit parlamentar për Legjislacion, Mandate dhe Imunitete të diskutohej rreth festës që kryetarja e këtij komisioni, Albulena Haxhiu, ka propozuar që ti bëhet kryeprokurorit të Prokurorisë Themelore të Prizrenit, Sylë Hoxhaj