Rezultate te kerkimit per termin: +Armenis

Meta: total 858 / total_found 858 / time 0.000 / keyword[0] armenis / docs[0] 858 / hits[0] 1254 /
De Biasi rrëfen prapaskenat, ja kombëtarja që ka refuzuar
  • 2018-10-25

De Biasi rrëfen prapaskenat, ja kombëtarja që ka refuzuar

Gianni De Biasi ka refuzuar ofertën e Federatës Armene të Futbollit, pasi nuk është bindur nga projekti. Këtë prapaskenë e ka zbuluar vetë ish-trajneri i Shqipërisë në një intervistë për mediat italiane. Jam takuar me Federatën e Armenisë, por e refuzova ofertën. Kam dëshirë të

Rama në Armeni, takohet me presidentin Macron (Video)
  • 2018-10-11

Rama në Armeni, takohet me presidentin Macron (Video)

Kryeministri Edi Rama po merr pjesë në Samitin e 17-të të Frankofonisë, që po mbahet në Erevan të Armenisë, nga 11-12 tetor 2018. Në kuadër të punimeve të samitit, kryeministri Rama u takua me presidentin e Francës, Emannuel Macron dhe atë të Kosovës, Hashim Thaçi. Samiti i krerë

Rruga e Arbrit, Rama, pronarit të kompanisë: Të sakatuan ata të PD
  • 2018-10-11

Rruga e Arbrit, Rama, pronarit të kompanisë: Të sakatuan ata të PD

Përpara se të nisej drejt Armenisë për një takim zyrtar, kryeministri Edi Rama ka inspektuar punimet për ndërtimin e “Rrugës së Arbrit” që lidh Peshkopinë me Tiranën në më pak se një orë. Kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë D

De Biasi vijon bisedimet, pranë stolit të Armenisë
  • 2018-09-25

De Biasi vijon bisedimet, pranë stolit të Armenisë

Ish-trajneri i Shqipërisë Gianni De biasi ka udhëtuar drejt Armenisë ditët e fundit me qëllimin për të biseduar me presidentin e Federatës Armene të futbollit në lidhje me mundësinë e uljes në pankinën e përfaqësueses se këtij vendi. Mediat armene njoftojnë se Artur Vanetsyan, pre

Kampionët e Botës sfidojnë Holandën e Koeman, fitorja objektivi i vetëm
  • 2018-09-09

Kampionët e Botës sfidojnë Holandën e Koeman, fitorja objektivi i vetëm

Franca rikthehet në Stade de France tashmë si kampionia e re e Botës. Pas sfidës së parë ndaj Gjermanisë në Munich, skuadra e Deschamps do të sfidojë sot në Paris, Holandën e Ronald Koeman në takimin e dytë të grupit 1 të Ligës A në Nations League. Tulipanët do të ishin të këna

No Pic available
  • 2018-06-20

OKB, fitore domethënëse e Shqipërisë, në Komitetin e të Drejtave të Njeriut

Pas fushatës intensive nga Ambasadorja Besiana Kadare dhe stafi i saj, eksperti shqiptar Prof. Gentian Zyberi zgjidhet qysh në raundin e parë si një nga nëntë anëtarët e rinj të Komitetit. Në datën 14 qershor 2018, në OKB-Nju Jork u zhvillua takimi 36 i Shteteve Palë në Konventën për

Lideri i protestave Pashinian, zgjidhet kryeministër i Armenisë
  • 2018-05-08

Lideri i protestave Pashinian, zgjidhet kryeministër i Armenisë

Parlamenti i Armenisë zgjodhi udhëheqësin e protestave, Nikol Pashinian, për kryeministër të ri të vendit. Në favor të tij votuan 59 deputetë, ndërsa 42 qenë kundër. Votimi u zhvillua pasi kreu i fraksionit parlamentar të Partisë Republikane në pushtet, Vahram Baghdasarian, tha se su