Rezultate te kerkimit per termin: +Aron +Pirsol

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:08.772Z

Not, Pirsol dhe Felps ne boterorin e Romes

Aron Pirsol ka vendosur rekordin e ri boteror ne not ne stilin shpine, pasi ka ndaluar kronometrin ne kohen 51:94 sekonda ne kampionatin kombetar amerikan. Pirsol eshte i vemti notar i cili arrin te pershkoje distancen prej 100 metra ne kete stil nen 52 sekonda. Kjo fitore i jep mundesin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:09.604Z

Rekord boteror nga Pirsol ne 200 m shpine

Notari amerikan Aron Pirsol vendos diktatin e tij ne stilin shpine. Pas rekordit ne 100 metra, kaliforniani ka vendosur nje tjeter rekord, kete here ne 200 metra, duke u bere keshtu nje nga pretendentet kryesore ne boterorin e Romes qe do te startoje javen e ardhshme. 25 vjecari amerikan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.501Z

Felps tashme nje legjende, 8 medalje ari

E kishte thene fjalen e tij dhe e coi deri ne fund. Tashme noti dhe olimpiada ka nje perandor te ti. Majkell Felps eshte tashme nje legjende: nuk ka rekord te pathyer per notarin amerikan, qe ne Pekin 2008, konfirmohet dominatori i garave te notit. Felps arrin ate qe deri me sot askush nuk kishte mu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama