Rezultate te kerkimit per termin: +Arrthyesi

Meta: total 1 / total_found 1 / time 0.000 / keyword[0] arrthyesi / docs[0] 1 / hits[0] 1 /
No Pic available
  • 2009-12-30

Premierat e vitit 2009, deri në Grand Ballo

N nj vzhgim t shpejt t kalendarit artistik t shfaqjeve, 2009-a, shnoi vnien n skenn shqiptare t nj sr kryeveprash klasike dhe bashkkohore n dy teatrot kryesore n kryeqytet, Teatri Kombtar dhe ai i Operas dhe Baletit. “Filumena Marturano”, kryevepra e dramaturgut, aktorit dhe regjisorit