Rezultate te kerkimit per termin: +Arrest

Meta: total 1000 / total_found 15858 / time 0.007 / keyword[0] arrest / docs[0] 15858 / hits[0] 25062 /
Arrestohet në Londër rebeli Julian Assange, indinjohet Moska
  • 2019-04-11

Arrestohet në Londër rebeli Julian Assange, indinjohet Moska

Policia britanike arrestoi sot themeluesin e platformës investigative Wikileaks, Julian Assange. Ndalimi i tij u bë në ambasadën e Ekuadorit në Londër. Sipas Scotland Yard, 47 vjeçari është dërguar në komisariatin e policisë. Më parë Assange humbi azilin diplomatik në ambasadën e Ek

Qëllon me armë te Thesari, qytetarët spiunojnë në polici 48-vjeçarin
  • 2019-04-09

Qëllon me armë te Thesari, qytetarët spiunojnë në polici 48-vjeçarin

Një 48-vjeçar aventurier është arrestuar në Tiranë, pasi ka thyer masën e sigurisë arrest shtëpie, duke dalë i armatosur në rrugët e kryeqytetit. Shtetasi A.I. është ndaluar nga policia pas denoncimit të një qytetari në sallën operative. Telefonuesi ka thënë se në rrugën e reze

Kërcënimi i trajnerit/ Të dielën i dha lamtumirën të atit, Asmer Bilali sërish në Shkodër
  • 2019-04-04

Kërcënimi i trajnerit/ Të dielën i dha lamtumirën të atit, Asmer Bilali sërish në Shkodër

Asmer Bilali ka mbërritur sërish në Shkodër. I shoqëruar nga forca të shumta sigurie nga policia Asmer Bilali këtë radhë erdhi për të dëshmuar në gjyqin që po zhvillohet për ngjarjen ndaj ish-trajnerit të Vllaznisë Ernest Gjoka i cili u godit nga një person në kohën kur drejtont

Kokainë nga Peruja në Itali në pomadë, ja shqiptarët e arrestuar (EMRA)
  • 2019-04-03

Kokainë nga Peruja në Itali në pomadë, ja shqiptarët e arrestuar (EMRA)

#td_uid_1_5ca50bc179fb0 .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/04/banda-80x60.jpg) 0 0 no-repeat; } #td_uid_1_5ca5

Ndërronte makinat 2 herë në muaj, shefi shqiptar i drogës kapet në Gjermani (EMRI)
  • 2019-04-02

Ndërronte makinat 2 herë në muaj, shefi shqiptar i drogës kapet në Gjermani (EMRI)

Aventurat e shqiptarëve që merren me trafik droge në Itali, nuk kanë fund. Së fundmi një 32-vjeçar i arratisur nga arresti shtëpiak në Padova të Italisë nën akuzën e shitjes së lëndëve narkotike, ka përfunduar në pranga në Gjermani për shkak të gabimit të tij trashanik. Artan S

Bosi shqiptar (Dhori) e zhvat dhe kërcënon, italiani arratiset në Argjentinë
  • 2019-03-31

Bosi shqiptar (Dhori) e zhvat dhe kërcënon, italiani arratiset në Argjentinë

Bandat shqiptare, kryesisht ato që merren me prostitucion dhe trafik droge janë duke vepruar brutalisht për zgjerimin e territorit ku veprojnë në Europë dhe një rast i paprecedentë presioni ndaj një biznesmeni është regjistruar së fundmi në Itali. Mediat përtej Adriatikut shkruajnë se

Thyen kordonin e policisë, gjykata liron protestuesit e opozitës (EMRAT)
  • 2019-03-30

Thyen kordonin e policisë, gjykata liron protestuesit e opozitës (EMRAT)

Gjykata e Tiranës përfundoi seancën për vlerësimin e masës së sigurisë për 7 protestuesit e opozitës, arrestuar dy ditë më parë. Gjatë seancës, prokurori kërkoi për 5 protestues “Arrest në burg” dhe dy protestues, “Detyrim paraqitje”. Mirëpo, avokatët e k