Rezultate te kerkimit per termin: +Arrestim

Total: 1944
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.935Z

Një arrestim që turpëron qeverinë shqiptare

Nga Benet Koleka, Reuters   Kryeministri shqiptar shkarkoi të mërkurën shefin për sigurinë ushqimore në vend, pasi u zbulua se ai ishte arrestuar në vitin 2012 sepse kishte shitur pije alkoolike, të prodhuara në mënyrë të paligjshme në shtëpi. Aleksandër Kalemaj nuk u procedua kur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.061Z

Londër/ Arrestim i bujshëm i trafikantëve shqiptarë

Pas ndjekjes nga policia britanike, një makinë që drejtohej nga një trafikant shqiptar droge, përplas makinën e tij me disa dyqane në lagjen Crouch End në veri të Londrës.  Detektivët britanikë po survejonin gjatë një operacioni antidrogë grupin kriminal shqiptar, kur njëri prej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:38.349Z

PD merr në mbrojtje Kreshnik Spahiun: Arrestim politik

Deputeti i PD-­së, Flamur Noka ka marrë në mbrojtje kreun e AK-së Kreshnik Spahiun, i shoqëruar sot në Komisariat për protestë të paligjshme para Bashkisë së Tiranës. Noka tha se ky arrestim është i papranueshëm dhe tregon se në vend është instaluar një diktaturë. Sot është ar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.007Z

VIDEO LAJM/ Policia e bën ndonjë arrestim në flagrancë

Këto janë pamjet e pikës së këmbimit të parave në rrugën e Durrësit, që u sulmua nga 3 të mitur në tentativë për vjedhje. Ngjarja ndodhi në mesditë. Në pikën e këmbimit ishte vetëm një punonjëse. Të paarmatosur dhe pa maska, adoleshentët i kanë tërhequr vë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:38.349Z

Flamur Noka merr në mbrojtje Kreshnik Spahiun: Ky është arrestim politik

Partia Demokratike ka dalë në mbrojtje të Kreshnik Spahiut. Flamur Noka ka thënë për mediat, se arrestimi i tij është politik. Shteti ligjor nuk ekziston më në këtë vend. Të arrestosh për protestë do të thotë të kthesh frymën e diktaturës dhe po vret frymën e protestës. Kjo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.853Z

Top Show/ Lefteri: Arrestim barbar në mes të natës

Një nga të arrestuarit e protestës së 31 marsit në Kalimash ishte edhe Lefter Rexhmati, i cili punonte prej tre vjetësh duke bërë transport udhëtarësh Kukës-Tiranë, një rrugë në ditë. Lefterit i duhej të paguante 22 euro në ditë sipas tarifave të vendosura nga kompania koncesiona

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:15.798Z

Sdo te ketë asnjë arrestim VIP nga reforma në drejtësi, të paktën jo për ato që janë bërë deri më tani

Bashkimi Europian ka shtuar thirrjet në vazhdimësi për arrestimin e peshqve të mëdhenj, në rast të kundërt do të bllokohet hapja e negociatave për integrimin e vendit. Së fundmi ka qenë eurodeputeti Eduard Kukan, i cili ka kërkuar arrestimin e peshqve të mëdhenj, proces i cili nuk

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama