Rezultate te kerkimit per termin: +Arrigo +Sacchi

Meta: total 51 / total_found 51 / time 0.000 / keyword[0] arrigo / docs[0] 225 / hits[0] 275 / keyword[1] sacchi / docs[1] 80 / hits[1] 132 /
No Pic available
  • 2017-01-24

Rrëfehet Gullit: Milan, Sacchi dhe ndryshimi mes Maradonës e Messit

Holandezi i njohur, Rud Gullit ndodhet në Itali për të prezantuar librin e tij, me titull Non guardare la palla, teksa ka gjetur kohë për tu intervistuar nga mikrofonat e Che tempo che fa në Rai 3, dhe, gjithashtu, nga Sky Sport. Milani është ekipi i tij i preferuar: Ia detyroj shumë karrie

Trajneri italian Ancelotti vjen ne Tirane
  • 2016-09-03

Trajneri italian Ancelotti vjen ne Tirane

brbrTrajneri i mirenjohur ne fushen e futbollit dhe 3 here fitues i liges se kampioneve Carlo Ancelotti ishte i pranishem ne Tirane me ftese nga kryeministri Edi Rama Ancelotti ne nje bashkebisedim me kreun e qeverise dhe me personazh te botes se sportit rrefeu disa nga sekretet e librit te tij te t

Ancelotti:
  • 2016-09-03

Ancelotti: "Të fitosh zemrat, mendjet dhe ndeshjet

Qendra për Hapje dhe Dialog (COD) në Kryeministri mirëpriti mbrëmjen e sotme trajnerin italian të futbollit Carlo Ancelotti, të ftuarin e posaçëm të kryeministrit Edi Rama, me të cilin zhvilluan një bashkëbisedim me personalitete nga bota e sportit, publicistikës, politikës, trupit di

Ancelotti: Shqipëria, surprizë e ëmbël!
  • 2016-09-03

Ancelotti: Shqipëria, surprizë e ëmbël!

Ai është një prej trajnerëve më të suksesshëm në aktivitet dhe drejtues i Bayernit të Mynihut. Me një eksperiencë të madhe si futbollist dhe drejtues stoli, trajneri Carlo Anceloti konsiderohet si një nga më të mëdhenjtë e futbollit italian. Duke përfituar nga pushimi i imponuar i

Rama i përgjigjet Bashës me një batutë nga Arrigo Sacchi
  • 2016-08-02

Rama i përgjigjet Bashës me një batutë nga Arrigo Sacchi

Nga Edi Rama Lulëzim Basha kërkon qeveri teknike dhe thotë e ka kusht!... Dikush duhet t'ia mësojë se kushte mund të vendosë vetëm brenda Shqupit dhe ta këshillojë që edhe aty me pak kujdes, sepse jo të gjithë janë gati t'ia pranojnë çdo lloj kushti - siç tregoi procesi i Reformë

Unë e bëra me futbollin, ju bëni rilindjen e vërtetë
  • 2016-06-25

Unë e bëra me futbollin, ju bëni rilindjen e vërtetë

GIOVANI DE BIASI Është e vështirë të flas para teje, Edi, por edhe unë mendoj se jam një komunikues i mirë dhe motivues, dhe lojtarët janë dëshmitarë. Herën e fundit që ne kemi qenë në këtë ndërtesë, ishte për rastin e publikimit të librit të Alastair Campbell mbi fituesit.

Shqipëri-Rumani, betejë vetëm për fitore
  • 2016-06-19

Shqipëri-Rumani, betejë vetëm për fitore

Të dyja kombëtaret luajnë shansin e fundit për duelin që kushton miliona euro Një duel për miliona euro do të jetë përballja mes Shqipërisë dhe Rumanisë, ku të dyja ekipet luajnë vetëm për fitore. Kjo ndeshje nuk do të luhet vetëm për vendin e tretë dhe për përfshirjen në rau