Rezultate te kerkimit per termin: +Arritm

Meta: total 42 / total_found 42 / time 0.000 / keyword[0] arritm / docs[0] 42 / hits[0] 53 /
No Pic available
  • 2017-06-07

Lufta gjasht ditore e 1967-ës: Pse fitorja e Izraelit ka ln gjurm t thella edhe sot

Para 50 vjetsh nis lufta gjasht ditore: Izraeli sulmoi njkohsisht tre vende arabe fiqnj, q kishin krcnuar t asgjsonin shtetin hebre. Fitorja e Izraelit ka ln gjurm t thella n rajon edhe sot. Ndihej si nj krcnim ekzistencial pr Izraelin, kujton Moshe Milo kohn para shprthimit t lufts. Milo ishte asko

Sot 116-vjetori i vdekjes së Naim Frashërit/ Si e përshkruan Mitat Frashëri vdekjen dhe varrimin e Naimin
  • 2016-10-20

Sot 116-vjetori i vdekjes së Naim Frashërit/ Si e përshkruan Mitat Frashëri vdekjen dhe varrimin e Naimin

 “Vdiq Naimi, po ç’të gjeti, O moj Shqipëri e mjerë! Vdiq Naimi, po kush mbeti? Si Naimi s’ka të tjerë.” Me këto vargje, Çajupi qau kur mësoi se vdiq Naim Frashëri; gjithkush sikur humbi një pjesë nga vetja; dhe Poeti qante për gjithë. Pa Naimin si poet pak mun

No Pic available
  • 2016-04-20

Varrimi i Naim Frashërit

Rubrika: Si shkruanin paraardhësit Varrimi i Naim Frashërit Botuar më 1900 Nga Mitat Frashëri   Akoma s’ish zbardhëlluarë kur u hap dera; sa pa marrë përgjigje, pritnja tëmë thoshin të ren’ e ligë: Naim beu është fare keq! – këto të pesë fjalë më dredhin misht

Gjoka: Ja si e mundëm Vllazninë
  • 2011-10-07

Gjoka: Ja si e mundëm Vllazninë

/* */ Kamza shkruan historinë e saj, duke regjistruar fitoren e saj të parë në Superligë. Një fitore e merituar ndaj një prej emrave më të mëdhenj të futbollit shqiptar, Vllaznisë (1-0). Trajneri Ernest Gjoka për

No Pic available
  • 2010-09-01

Starton nesër festivali i teatrit ballkanik

Ballkani do t bashkohet n Tiran nprmjet teatrit. Pr her t par do t nis t mrkurn n mbrmje Festivali i Teatrit Profesionist Ballkanik i cili n shtat dit do t sjell shfaqjet m t mira t vitit nga 8 shtete ballkanike. Regjizort dhe artistt q do t ndrthurin n kryeqytetin shqiptar etnit, kulturn, zhanret,

No Pic available
  • 2010-08-30

Katrina, pesë vjet nga tragjedia e uraganit

Obama premton rindrtimin e Nju Orleansit dhe ndryshimin e situats Pes vjet m par, Shtetet e Bashkuara u prballn me nj tjetr tragjedi shum t madhe, ende pa e marr mir veten nga sulmet e 11 shtatorit n Nju Jork dhe Uashington. Kt her bhej fjal pr nj tragjedi natyrore q shkaktoi shum dme n njerz dhe ma

No Pic available
  • 2010-08-29

Vila i jep Dinamos tri pikët e para

Blut mposhtin 2-1 Besn. Elbasani fiton “in-extremis” me Bylis, Vllaznia merr 1 pik n Kruj Dinamo i falet kmbve t Emilian Vils dhe merr tri pikt e para n Kategorin Superiore. Skuadra e drejtuar nga Luis Manuel Blanko ka mposhtur Besn me rezultatin 2-1, duke shlyer n kt mnyr disfatn e nj j