Rezultate te kerkimit per termin: +Arritja

Meta: total 1000 / total_found 4573 / time 0.002 / keyword[0] arritja / docs[0] 4573 / hits[0] 4893 /
BE ndalon plastikën: Ja cilat janë produktet dhe materialet alternative
  • 2019-04-04

BE ndalon plastikën: Ja cilat janë produktet dhe materialet alternative

Direktiva e miratuar kohët e fundit nga Parlamenti Europian ndalon takëmet, pjatat, gotat, pipëzat nga viti 2021. Sendet që mund të zëvendësohen nga të tjerët që janë të biodegradueshme dhe më të qëndrueshme për mjedisin. Plastika e përdorshme për ndalim Prej vitit 2021 disa produ

Manchester City, gati të zbrazë thesin për Saul Niguez
  • 2019-04-02

Manchester City, gati të zbrazë thesin për Saul Niguez

Mediat angleze shkruajnë se Saul Niguez i Atletico Madridit do të jetë objektivi kryesor i Manchester Cityt në merkaton e verës. Edhe pse më herët Qytetarët kishin shprehur interes të fortë edhe për talentin e mesfushës së West Hamit, Declan Rice, duket se ata janë përqendruar vetëm

Mitet dhe personazhet historike të vrasësit në Zelandën e Re
  • 2019-03-21

Mitet dhe personazhet historike të vrasësit në Zelandën e Re

Terroristi Brenton Tarrant tha se admironte udhëheqësit e mëdhenj dhe gjeneralët e kaluar që ishin protagonistë të betejave epokale kundër pushtuesve, në shumicën e rasteve osmanët dhe myslimanët Nga Carlo Martello te Sebastiano Venier, duke kaluar nëpër Marcantonio Bragadin dhe Marcan

Ja çfarë nuk duhet të veshin burrat pas moshës 50-vjeçare
  • 2019-03-21

Ja çfarë nuk duhet të veshin burrat pas moshës 50-vjeçare

Nga xhinset me bel të lartë te pantallonat ushtarake Adrian Clark në Guardian rendit hapat e gabuar të njerëzve përjetësisht të rinj: nga xhinset me bel të lartë të pëlqyera nga Obama te atletet Converse. U thoni po trikove të gjata dhe golfeve.

Juventusi zyrtarizon Ramsyen, zbulohet paga e tij
  • 2019-02-12

Juventusi zyrtarizon Ramsyen, zbulohet paga e tij

Klubi i Juventusit ka njoftuar edhe zyrtarisht arritjen e akordit për të transferuar mesfushorin uellsian Aron Ramsey në Torino, duke filluar nga 1 korriku i këtij viti. Ndonëse prej kohësh ishte pranuar arritja e marrëveshjes, sot klubi bardhezi ka njoftuar se ka arritur një akord me futbo

Bomba e merkatos, pas Ronaldos, Juventusi do edhe Salah!
  • 2019-02-12

Bomba e merkatos, pas Ronaldos, Juventusi do edhe Salah!

Mungonte vetëm zyrtarizimi dhe ai erdhi mbrëmjen e së hënës me klubin bardhezi të Juventusit që njoftoi se duke filluar nga 1 korriku i 2019-ës uellsiani Aaron Ramsey do të mbajë veshur në Torino fanellën e  Zonjës së Vjetër. Ndonëse prej kohësh ishte pranuar arritja e marrëveshje

Turqia shkarkon Lucescun, pritet rikthimi i Senol Gunes!
  • 2019-02-11

Turqia shkarkon Lucescun, pritet rikthimi i Senol Gunes!

Mircea Lucescu nuk do të jetë në stolin e Turqisë në sfidën e parë të kualifikueseve të Euro 2020 ndaj Shqipërisë, 22 marsin e ardhshëm në Shkodër. Federata Turke e Futbollit këtë të hënë ka marrë vendimin e papritur për të shkarkuar nga detyra 73-vjeçarin rumun i cili ishte n