Rezultate te kerkimit per termin: +Arsenali

Meta: total 1000 / total_found 4653 / time 0.002 / keyword[0] arsenali / docs[0] 4653 / hits[0] 6772 /
Sekretet e trupit të yjeve
  • 2017-06-03

Sekretet e trupit të yjeve

Lista e njerëzve të njohur që trajnerja personale dhe e shëndetit Kathy Kaehler ka punuar është e gjatë, përfshi këtu Drew Barrymore, Michelle Pfeiffer, Julia Roberts dhe Jennifer Aniston. Trajnerja e VIP-ave shpenzon më shumë kohë duke folur në radio show-n e saj sesa të shtyjë njer

No Pic available
  • 2017-06-01

HISTORI Viti 1967, gjashtë ditët që ndryshuan hartën e Lindjes së Mesme

Lufta izraelito-arabe në qershor 1967, e ashtuquajtur Lufta Gjashtëditore ndryshoi radikalisht hartën e Lindjes së Mesme dhe shënoi një kthesë në historinë e këtij rajoni. Mes 5-10 qershorit, Izraeli pushtoi Sinain egjiptian, Cisjordaninë, Rripin e Gazës, Jerusalemin Lindor dhe Lartësit

Arsenali i rrëmben Chelsea-t Kupën e Anglisë
  • 2017-05-28

Arsenali i rrëmben Chelsea-t Kupën e Anglisë

Arsenali ka fituar Kupën e Anglisë pasi ka mposhtur në finale me rezultatin 2-1 Chelsea-n, duke mos ja dhënë të drejtën Contes të festonte titullin e dytë me Blutë e Londrës pas triumfit në kampionat. Arsenali e gjeti golin shumë shpejt në këtë finale. Sanchez shënoi që në minut

Siti, 3 gola për vendin e tretë. Fiton edhe Arsenali
  • 2017-05-17

Siti, 3 gola për vendin e tretë. Fiton edhe Arsenali

Manchester City ka fituar 3-1 ndaj WBA dhe është ngjitur në vendin e tretë të Premier League, kur mbeten edhe 90 minuta nga fundi i sezonit. Gabriel Jesus kaloi në avantazh ekipin e drejtuar nga Pep Guardiola, në mesin e pjesës së parë, duke shënuar golin e tij të gjashtë në Premier Le

Arsenal, 100 mln Euro për Mbappe
  • 2017-05-08

Arsenal, 100 mln Euro për Mbappe

Arsenali kërkon përforcime për sezonin e ardhshëm. Topçinjtë kanë hedhur sytë nga talenti i Monaco, Kylian Mbappe, i cili kërkohet edhe nga Real Madrid. Sipas Daily Mail, skuadra e drejtuar nga Arsene Wenger, për të mposhtur konkurrencën e spanjollëve është gati të derdhë në arkat

Fiton Tottenham,  4 pikë nga Çelsi
  • 2017-04-27

Fiton Tottenham, 4 pikë nga Çelsi

Tottenham u rikthye sërish në katër pikë nga Chelsea pas një fitoreje minimale në derbin e vogël të Londrës me Crystal Palace. Gjelat e Pochetinos triumfuan falë një goli të danezit Eriksenn në minutën e 78-të, që zgjidhi një sfidë të vështirë për të tijtë. Tottenham nuk e pa

No Pic available
  • 2017-04-15

Peniani gati për sulm nuklear demonstron forcën

Koreja e Veriut ka paralajmëruar Shtetet e Bashkuar të mos ndërmarrin veprime provokative në rajon, pasi kundërpërgjigja do të jetë me sulme nukleare. Këto komente vijnë në një kohë kur vendi feston 105-vjetorin e lindjes së presidentit themelues, Kim Il-sung. Ushtarë, tanke dhe të t