Rezultate te kerkimit per termin: +Arsim

Meta: total 1000 / total_found 12032 / time 0.006 / keyword[0] arsim / docs[0] 12032 / hits[0] 16724 /
No Pic available
  • 2017-06-25

EMRAT/ Blerje e votave, ja kush janë 6 të proceduarit

Policia e Shtetit në të gjitha Drejtoritë Vendore dhe Komisariate ka nisur procedimin penal ndaj dhjetëra personave për blerje votash. Drejtoria e Policisë Elbasan U referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Elbasan, për shtetasin Fatmir Qemal Gjeçi, banues në Tiranë, sepse

No Pic available
  • 2017-06-24

Denoncohen 4 raste për korrupsion në zgjedhje në Elbasan, Gjirokastër, Kavajë

Katër persona në Elbasan, Gjirokastër dhe Kavajë akuzohen për korrupsion në zgjedhje. Policia thotë se për këta shtetas janë referuar materialet në Prokurori. Rasti i parë është denoncuar në policinë e Elbasanit, ku shtetasi me iniciale Xh.B akuzohet për veprën penale Korrupsioni a

No Pic available
  • 2017-06-23

Fatmir Xhafaj: Në korrik 2015 qeveria mund të binte për shkak të LSI

Kandidati për deputet në Tiranë dhe ish-ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj tha se në korrik të 2015 qeveria rrezikonte të binte sepse LSI kishte konflikt me PS për reformën në drejtësi. Xhafaj tha në specialen për zgjedhjet në Tonight Ilva Tare se ishte i habitur nga gju

No Pic available
  • 2017-06-23

Xhafaj bën bilancin: Kërkojmë mandat të dytë për të thelluar reformat

Për  kandidatin për deputet të PS, njëherësh dhe ish-Ministër i Brendshëm Fatmir Xhafaj kjo qeverisje ka një bilanc pozitiv në këto katër vite. Në specialen për zgjedhjet në Tonight Ilva Tare, ai renditi reformat më të sukseshme gjatë këtij mandati. Përballë panelit të gaze

India pritet të arrijë Kinën si vendi më i populluar në botë
  • 2017-06-22

India pritet të arrijë Kinën si vendi më i populluar në botë

Popullsia e botës do të rritet nga 7.6 miliardë sa është këtë vit – në 9.8 miliardë në vitin 2050, parashikojnë Kombet e Bashkuara. Në raportin që publikoi sot, OKB tha se vendet që nxisin rritjen e popullsisë janë: India, Nigeria, Kongo, Pakistani, Etiopia, Tanzania, Shtetet

No Pic available
  • 2017-06-22

India pritet të zëvendësojë Kinën si vendi më i populluar në botë

Popullsia e botës do të rritet nga 7.6 miliardë sa është këtë vit – në 9.8 miliardë në vitin 2050, parashikojnë Kombet e Bashkuara. Në raportin që publikoi sot, OKB tha se vendet që nxisin rritjen e popullsisë janë: India, Nigeria, Kongo, Pakistani, Etiopia, Tanzania, Shtetet

No Pic available
  • 2017-06-22

Spoti i ri i Bashës: Të ndryshojmë Shqipërinë duke forcuar ekonominë

Kryetari i Partisë demokratike Lulzim Basha shprehet i shqetësuar për situatën që po kalon shqipëria. duke theksuar se është atdhetar, ai ngre shqetësimin për emigrimin masiv. Basha: Unë jam shqiptar dhe si ju, unë e dua këtë vend të lashtë që na e kanë lënë të parët tanë. Ne