Rezultate te kerkimit per termin: +Arsimit +Lindita +Nikolla

Meta: total 1000 / total_found 1815 / time 0.002 / keyword[0] arsimit / docs[0] 33295 / hits[0] 78008 / keyword[1] lindita / docs[1] 5287 / hits[1] 7075 / keyword[2] nikolla / docs[2] 9151 / hits[2] 15179 /
U dënua për shpifje ndaj Nikollës, Boçi: Gjyqtari i shkretë!
  • 2019-04-08

U dënua për shpifje ndaj Nikollës, Boçi: Gjyqtari i shkretë!

Ish-deputeti demokrat Luciano Boçi përmes një statusi në rrjetin social Facebook ka reaguar, pasi gjykata e shpalli atë fajtor për akuzën e shpifjes. Boçi shprehet se vendimi ishte politik, si dikur agjitacion e propaganda, ndërsa shprehet se Lindita Nikolla është super e korruptuar. Nuk

Paradoksi/ Polici që ngacmoi 15-vjeçaren, shoqëronte nxënësit në shkollë (FOTO)
  • 2019-02-11

Paradoksi/ Polici që ngacmoi 15-vjeçaren, shoqëronte nxënësit në shkollë (FOTO)

Një video e tij ku i tregonte organin gjenital në rrjetet sociale një vajze 15-vjeçare nga Gruemira e Shkodrës, ka tronditur rëndë për të dytën herë në vetëm 1 javë opinionin publik shqiptar. Por, shefi i policisë në Malësinë e Madhe, Berhan Bajrakurti përveç anës së tij perver

Nikolla fyen Adi Krastën: Je nihilist. Ai i përgjigjet: Madam, jam.
  • 2019-01-28

Nikolla fyen Adi Krastën: Je nihilist. Ai i përgjigjet: Madam, jam.

Ish-ministrja e Arsimit Lindita Nikolla pranon defektet e reformës në arsim, por e quan nihilist moderatorin e emisionit A Show në News 24 Adi Krastën. Ndërsa shprehet se mësuesit janë të pa trajnuar dhe të keq vendosur, Krasta ia kthen ministres dhe thotë se nuk është gjë tjetër veçs

Lindita Nikolla: Rama nuk pranoi dorëheqjen time dhe arsyen
  • 2019-01-28

Lindita Nikolla: Rama nuk pranoi dorëheqjen time dhe arsyen

Lindita Nikolla, ish-ministrja e Arsimit flet për herë të parë për dorëheqjen si ministre e Arsimit. E ftuar në emisionin A Show, Nikolla pranon që ka qenë e gatshme të largohet nga detyra, madje se vetë ajo ka dhënë dorëheqjen, por një gjë e tillë nuk është pranuar nga Rama. Niko

No Pic available
  • 2019-01-28

Kërcënohet Lindita Nikolla

Ish-ministrja e Arsimit Lindita Nikolla e ftuar në emisionin A Shoë tha se është kërcënuar kur vendosi që të mbyllë universitetet private. Ndërkohë, ajo tha se u mërzit nga shkarkimi i saj. Gjatë intervistës u shpreh se  duhet të largohej pasi gota i palsi në dorë dhe se qeverisja

Ekskluzive Top Story/ Deputeti Sadri Abazi paraqiti kursin e shoferave për Universitet
  • 2019-01-17

Ekskluzive Top Story/ Deputeti Sadri Abazi paraqiti kursin e shoferave për Universitet

Disa deputetë kanë gjetur marifete të tjera për ti shtuar vlerat CV-së së tyre në fushën e arsimit. Ata bëjnë kurse të rëndomta disajavore ose mujore jashtë shtetit dhe më pas i fusin në CV sikur janë të diplomuar. Rasti më tipik i kësaj hileje është deputeti socialist Sadri A

No Pic available
  • 2019-01-16

Seanca e jashtëzakonshme për ministrat e rinj, opozita ka vendosur

Sot në orën 17:30 pritet që të zhvillohet seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit për të shqyrtuar dekretet e Presidentit Meta për shkarkimin e 6 ministrave dhe zëvendëskryeministres, si edhe për emërimin e 7 ministrave dhe zëvendëskryeministrin. Seanca u thirr nga vetë Kryeministri dhe u