Rezultate te kerkimit per termin: +Arsimit +Luan +Memushi

Meta: total 88 / total_found 88 / time 0.001 / keyword[0] arsimit / docs[0] 32415 / hits[0] 76346 / keyword[1] luan / docs[1] 32000 / hits[1] 42813 / keyword[2] memushi / docs[2] 595 / hits[2] 933 /
Rrëfimi i mësuesit pensionist që u mbijetoi 17 ministrave të Arsimit
 • 2016-09-06

Rrëfimi i mësuesit pensionist që u mbijetoi 17 ministrave të Arsimit

Entela Resuli DITA Ilir Kanini, zotëria me flokë të thinjura, që vitet e fëmijërisë i kaloi në ish-Bllok, fundjavën që lamë pas doli në pension. Në ambientet e Ministrisë së Arsimit, ku prej 33 vitesh ishte shtëpia e tij e dytë iu organizua një festë surprizë nga ministrja Lind

Mbyllet shkolla Part Time
 • 2014-05-08

Mbyllet shkolla Part Time

Vitin e ardhshem akademik nuk do te kete me studime me kohe te pjesshme ne Universitete Komisioni i Arsimit te Larte ne projekt-raportin e pare sugjeron mbylljen e studimeve part time ne shkollat e larta publike dhe private 11 hartuesit e raportit e cilesojne kete shkolle plage te arsimit te larte n

Kryeministri Berisha zhvillon bashkëbisedim me mësues e pedagogë të qarkut të Elbasanit 
    
    
     
 • 2013-03-02

Kryeministri Berisha zhvillon bashkëbisedim me mësues e pedagogë të qarkut të Elbasanit  

Kryeministri Berisha, takimin e radhës në kuadër të marrjes së mendimeve, opinioneve dhe sugjerimeve për programin Shqipëria e zhvilluar europiane, e pati sot me mësues dhe pedagogë të qarkut të Elbasanit. Kryeministri Berisha shpalosi idetë

No Pic available
 • 2010-07-12

Projekti i Arsimit asgjëson autonominë

Flet kryetari i konferencës së rektorëve, kreu i Universitetit të Tiranës, Dhori Kule Ndryshimet në arsimin e lartë? Nuk kemi konsultuar dhe s’kemi miratuar asgjësimin Projektligji i arsimit të lartë nuk është konsultuar me grupet e interesit, në mënyrë të veçantë me përfaq

No Pic available
 • 2009-06-09

Luan Memushi: “Te Meta shkova se jam i majtë”

Autori i Lajmit: Jakup GjoçaTakim me Profesor Memushin pas 25 vjetësh Është një nga suprizat e këndshme të jetës. Që , pas 25 vjetësh, të ritakohem me një nga profesorët e mi të Universitetit. E këndshmja është se ritakimi i ndërkohës 25 vjeçare ndodhi pikërisht në vendlind

No Pic available
 • 2009-04-30

Mungesat e deputetëve në Kuvend dhe pjesëmarrja në diskutime

Eljona Ballhysa Në raportin vjetor për punimet e Kuvendit, Mjaft-i ka mbajtur shënim pjesëmarrjen e deputetëve në seancat parlamentare dhe rolin e tyre në diskutime për çështje të ndryshme. Nga statistikat e Mjaft-it bie në sy numri i madh i deputetëve, të cilët kanë ardhur në sal

No Pic available
 • 2009-03-10

Shqipja per emigrantet, mungojne fondet

Femijet e emigranteve shqiptare ne Greqi dhe ne Itali do te vazhdojne te vuajne mosnjohjen e gjuhes meme. Edhe pse te gjithe titullaret e meparshem te arsimit kane premtuar sipas oreksit se do te hapnin disa shkolla publike shqipe jashte vendit, e disa te tjere dhuruan disa abetare, gjendja aktuale