Rezultate te kerkimit per termin: +Arsimit +Myqerem +Tafaj

Total: 1960
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.176Z

Paditet në prokurori, Myqerem Tafaj

Ministria e Arsimit dhe Sportit ka paditur në Prokurorinë e Përgjithshme, ish-ministrin Myqerem Tafaj. Padia është depozituar ditën e sotme nga sekretari i përgjithshëm, Plarent Ndreca. Burime nga ministria thanë se, padia e depozituar ka si objekt të saj, dhënien e disa ambienteve në m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.180Z

Kallëzohet penalisht Myqerem Tafaj

Tiranë - Ministria e Arsimit ka kallëzuar penalisht ish-kreun e këtij dikasteri, Myqerem Tafaj. Deputeti Tafaj akuzohet për "shpërdorim detyre". Bëhet fjalë për dhënien e një godite në pronësi të Ministrisë së Arsimit për një subjekt privat. Një tjetër akuzë e ngritur ndaj tij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.630Z

Prokuroria nis hetimet ish-ministri i Arsimit Myqerem Tafaj Jam i qete

Ish-ministri i Arsimit Myqerem Tafaj PUBLICITET Prokuroria e Pergjithshme nis hetimet per ish-ministrin e Arsimit Myqerem Tafaj per akuzen e shperdorimit te detyresbr br Organi i akuzes e vlereson te nevojshme te kryeje veprime hetimore per te konkluduar nese ekzistojne ose jo el

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.198Z

Gjykata shpall te pafajshem ish- ministrin Myqerem Tafaj

Tirane 14 prill 2016 NOAal- Ish- ministri i Arsimit gjate qeverisjes se Partise Demokratike Myqerem Tafaj eshte shpallur i pafajshembr br Gjykata e Larte dha sot vendimin e pafajesise ndaj Tafaj pasi seancen e kaluar Prokuroria kerkoi nje vit burg nen akuzen e shperdorimit te detyresbr br Ish-mi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.741Z

Prokuroria kërkon 1 vit burg për ish-ministrin, Myqerem Tafaj

Prokuroria ka ngritur akuza ndaj ish-ministrit të Arsimit Myqerem Tafaj për akreditim të një universiteti. Tafaj akuzohet se ka akredituar në mënyrë të paligjshme 8 degë. Prokuroria ka kërkuar 1 vit burg për ish-ministrin e Arsimit dhe Shkencës Myqerem Tafaj, Ai akuzohet për shpërdorim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.784Z

Nis procedimi penal për Myqerem Tafaj, akuzohet për shpërdorim detyre

Prokuroria e Përgjithshme ka nisur hetimin për ish-ministrin e Arsimit Myqerem Tafaj i cili akuzohet për shpërdorim detyre. 3 muaj pas depozitimit të kallëzimit nga zyra juridike e Ministrisë së Arsimit ka nisur edhe procedimi penal për Tafaj. Vetë Tafaj nuk ka lëshuar asnjë deklaratë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:22.087Z

Myqerem Tafaj: Ja si do ndryshoje arsimi

Ministri i arsimit, Myqerem pafaj, duket se ka ardhur me ide te qarta ne kete post. Vetem nje dite pas emerimit te tij, ai ka treguar se ku do te jene investimet me te medha, kush do te jene prioritetet e tij gjate ketij mandati dhe detyres qe i eshte caktuar. Sipas Tafajt, ne fund te mandatit kat

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama