Rezultate te kerkimit per termin: +Arsyeja

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.746Z

Arsyeja ne filozofi

Bujar Plloshtani Bujar Plloshtani Idiosinkrazi perendimi i te shemtuares dhe smires vetem per hir te guximit sapere aude dhe arsyes bon sens. Idiosinkrazia te filozofet nuk eshte nje idhull tashme i perenduar por nje sens kundrejt urrejtjes njerezore qe lidhet me vlefshmerine dhe kuptimin e njohjes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:51.117Z

Lidhjet afatgjata, arsyeja e mbipeshës

Një anketim i realizuar nga një televizion amerikan tregoi se arsyeja kryesore përse njerëzit shtojnë në peshë, në mënyrë të habitshme është një lidhje afatgjatë.  Madje, një lidhje afatgjatë është më e dëmshme përsa i përket kilogramëve të fituar, edhe se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:20.448Z

Arsyeja kryesore e divorceve

Nga Express më 08 shtator 2011 në ora 22:00 Nuk është më tradhtia arsyeja kryesore e divorcit të çifteve të martuar. Sipas një studimi britanik, motivi më i zakonshëm është “growing apart”, që do të thotë ndryshimi i partnerëve gjatë kohës duke u bërë të papërsht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.712Z

Arsyeja dhe interesi partiak

Politika shtetërore udhëhiqet nga të dyja, edhe nga "arsyeja", edhe nga "interesi". Është një raport i ndërsjellët: arsyeja i hap rrugë realizimit të interesit, ndërkohë që "interesi" determinon "arsyen". Në momentet aktuale të zhvillimeve në shtetin e pavarur të Kosovës po mbisund

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.415Z

FOTOT/ Pornostarja britanike tërbon Iranin, ja arsyeja

Një pornostare britanike e njohur me emrin Candy Charms ka tërbuar Iranin. Ajo ka publikuar një foto ku shihet e mbuluar me shami. Sapo u ktheva nga Teherani ku bëra një operacion te buzët. Në Teheran i bëjnë më mirë se kud, ndaj e dua këtë qytet, shkruante ajo në rrjetet sociale. P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.416Z

Zbulohet arsyeja pse Uruguaji ishte aq dobët

Zyrtarët brazilianë thonë se i kanë konfiskuar ekipit të Uruguajit rreth 39 kilogramë krem karamel. Kremi u sekuestrua kur ekipi mbërriti në Brazil për Kupën e Botës. Sipas BBC, ky lloj kremi, që quhet dulce de leche, është jashtëzakonisht popullor në Uruguaj. Por autoritetet në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:49.237Z

FOTOT/ Bukuroshja që po çmend rrjetin: Ja arsyeja

Reperi amerikan Tyga është parë së fundmi i shoqëruar nga një brune bukuroshe. Mësohet se ajo është modelja Demi Rose, 21 vjeç, britanike. Vetëm disa ditë më parë Tyga u nda me Kylie Jenner por duket se nuk ka humbur kohë të gjejë një femër tjetër. Rose është një modele e n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama