Rezultate te kerkimit per termin: +Art

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.719Z

Hetohet ART

ART po hetohet nga Policia e Kosovës dhe EULEX`i për shkelje të procedurave të prokurimit. Saktësisht për tenderin e fundit që ia dha një kompanie nga Shqipëria, e cila kishte paraqitur tri oferta financiare si e vetme. ART pranon se po hetohet. OSHP në vendimin e vet e quan ART`në kërc�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.786Z

E ndalin ART-në

Autoritetit Rregullativ të Telekomunikacionit do t’i duhet t’i riparojë dëmet e shkaktuara operatorëve lokalë, gjatë aksionit të tyre për heqjen e antenave ilegale në tërë territorin e Kosovës. Për me tepër, faza e dytë e heqjes së antenave ilegale, vështirë se do të ndodhë,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:11.930Z

Guerilla Art Festival pasuron rrugët e Prishtinës me art urban

Hapësira rreth Universitetit të Prishtinës dhe sheshi "Ibrahim Rugova" janë pasuara me art urban të realizuar nga artistët pjesëmarrës nga Kosova, Maqedonia, Bullgaria dhe Sllovenia në edicionin e parë të festivalit "Guerilla Art Festival", që po mbahet mes datave 28-29 tetor në Prisht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.406Z

Art Cologne 45

Nga Express më 15 prill 2011 në ora 09:32 Kush do të dëshironte që në banesën e tij të varte një pikturë, në të cilën shihen makinat duke eksploduar, apo edhe centralet bërthamore? Në panairin e artit Art Cologne, i cili sivjet mbahet për herë të 45, përveç shumë eksponateve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.335Z

Art për të kuptuar vdekjen

Felix Gmelin/ Artisti nga Stokholmi tregon veprat që ngrihen mbi konceptin e shkatërrimit. Një gjetje që nis nga udhëtimi personal për të kuptuar vetëvrasjen e të atit ditën e dasmës të të birit  “Për mua një imazh është reflektim i shkatërrimit”. Pablo Pikaso

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.620Z

Me art kundër vizave

Rruga e Kosovës drejt integrimit evropian do të pasqyrohet edhe në pëlhurë. Artistë nga shtetet e BE’së dhe të Ballkanit, bashkë me ata nga Kosova, do të jenë pjesë e edicionit të parë të kolonisë së artistëve “Art Liberalization Europe”, që organizohet nga Qendra O

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.507Z

Art Studentor

Sonte ora 19.00 ne Galerine FAP te Akademise se Arteve studente te grafikes piktures tekstilit te vitit I-IV hapin ekspoziten Art Studentor. Punimet jane perzgjedhur nga kuratori Ermir Hoxha. Marrin pjese Jurgena Tahiri Redon Xhyliu Denajda Meshau Dea Tili Marsida Qosja etj. Ky projekt eshte pjese e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama