Rezultate te kerkimit per termin: +Arta +Dade

Meta: total 1000 / total_found 2736 / time 0.002 / keyword[0] arta / docs[0] 7174 / hits[0] 9613 / keyword[1] dade / docs[1] 3032 / hits[1] 6940 /
No Pic available
  • 2017-06-08

Meta sulmon ashpër Klosin nga Berati: Ka 2-3 muaj që një kumarxhi i lidhur me bandat ka prishur qetësinë

Nga Berati ku ishte në një takim elektoral, ish kreu i LSI-së Ilir Meta ka hedhur akuza të forta, për kryesuesin e listës së PS-së në Berat Blendi Klosi. Meta tha se nuk ishte LSI ajo që hoqi gratë socialiste nga parlamenti dhe solli njerëz më precedent penalë. Kam një pyetje për ju

No Pic available
  • 2017-05-09

Rama: Bëra gjithsa munda por jo gjithsa doja. PD vrau veten

Partia Socialiste mbledh Kongresin elektoral për të prezantuar programin elektoral me të cilën konkuron për të fituar zgjedhjet e 18 qershorit. “Bëra gjithsa munda, por jo gjithsa doja, por shumë mbetet ende për të bërë dhe ne mund ta bëjmë e do ta bëjmë”. Kështu e nisi

Blushi iu shkruan kolegëve që ngelën jashtë listës së PS: Dinjiteti është i përhershëm
  • 2017-05-01

Blushi iu shkruan kolegëve që ngelën jashtë listës së PS: Dinjiteti është i përhershëm

Deputeti i LIBRA-s Ben Blushi ka një mesazh për kolegët e tij socialistë që mbetën jashtë listave të kandidatëve për deputetë të parlamentit të ardhshëm. Blushi ka komentuar listën e dorëzuar nga PS në KQZ dhe thotë se mbetën jashtë ata që nuk miratuan kanalizimin e PS-së, ndë

Rama: PS, me ekipin më të mirë. PD ka ende shanse
  • 2017-04-30

Rama: PS, me ekipin më të mirë. PD ka ende shanse

Kryeministri Edi Rama ka vlerësuar me nota maksimale emrat e kandidatëve që do të garojnë në emër të Partisë Socialiste në zgjedhjet parlamentare të qershorit. Në një deklaratë për shtyp të mbajtur pak momente pas publikimit të listave të qarqeve përkatëse, Rama e ka vënë thek

No Pic available
  • 2017-04-30

Dade, Dokle, Leskaj, tre figurat simbol të PS që u larguan nga politika

Partia Socialiste ka humbur tre nga figurat e saj më përfaqësuese si senatorin Namik Dokle, dy zonjat Arta Dade dhe Valentina Leskaj. Dokle, një nga themeluesit e Partisë Socialiste e ka marrë vetë vendimin për tu tërhequr nga politika. Senatori socialist pati deklaruar prej kohësh që nuk

No Pic available
  • 2017-04-30

Rama lë jashtë listave Arta Daden, gazeta Dita i jep një mesazh

Në listën Rama të kandidatëve për deputetë mungon edhe një nga ikonat e PS, Arta Dade. Rama tha në fjalimin e mbrëmshëm se Dade u largua vetë dhe e falënderoi për këtë. Disa media kanë shkruar gjithashtu se Dade e refuzoi kandidimin. Por e pyetur lidhur me deklarimin e Ramës dhe ato

No Pic available
  • 2017-04-29

Monika Kryemadhi: Zonja e Parë nuk ekziston në Kushtetutë, do të jem deputete

Monika Kryemadhi, Zonja e Parë, ka rrëfyer për mediat se si e priti zgjedhjen e bashkëshortit të saj, Ilir Meta, President të Republikës. Ajo thotë se në Kuvend ka votuar si të gjithë deputetët, ndërsa sqaron se do vijojë të mbetet deputete në Kuvendin e Shqipërisë. “Votova s