Rezultate te kerkimit per termin: +Arta +Dade

Total: 2758
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.832Z

Përmet, Arta Dade shpallet Qytetare Nderi

Deputetja e PS-së Arta Dade është shpallur sot Qytetare Nderi në Përmet. Ceremonia u zhvillua pasditen e sotme në Pallatin e Kulturës në Përmet, ku ishte e pranishme edhe deputetja Monika Kryemadhi. Ligjvënësja e LSI-së shprehu admirim për vendosmërinë politike të Dades, ndërsa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.576Z

Çfarë ka Arta Dade me Ditmir Bushatin?

Ish- ministrja e Jashtme, Arta Dade, u përfshi sërish në një debat me ministrin e Jashtëm aktual, Ditmir Bushati. Kryetarja e Komisionit të Jashtëm në Kuvend kërkoi që në ndryshimet e reja ligjore të vendosej një kufi për rekrutimin e ambasadorëve. Ajo këmbënguli në kufirin prej 2

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:30.848Z

Edhe Arta Dade ka rezerva për ministrat

Qeveria duhet të dëgjojë zërin dhe vërejtjet e deputetëve në mbledhjet e grupit parlamentar pasi është zëri i qytetarëve të Shqipërisë. Deklarata bëhet nga deputetja socialiste Arta Dade, e cila e ftuar në emisionin 7 pa 5 në Vizion Plus i është bashkuar zërave kritike të grupi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.914Z

Arta Dade dhe shahu presidencial

Nga Elton Metaj Mëngjesin e ftohtë të 15 marsit në Helsinki, Arta Dade është ndjerë e surprizuar kur të rinjtë socialdemokratë finlandezë i kanë dhuruar lule. Politikania socialiste ka festuar 64-vjetorin e lindjes, teksa ndodhej në veri të Europës, si pjesë e një delegacioni parlam

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.698Z

Aksidentohet Arta Dade

Aksidentohet deputetja e partisë Socialiste Arta Dade, por fatmirësisht nuk ka pësuar asnjë dëmtim. Deputetja e PS, njëherësh edhe kryetare e Komisionit për Politikë të Jashtme ka qenë dukë udhëtuar me makinën e saj me targa AA617

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.768Z

Arta Dade e shqetësuar: PDIU po tenton të zgjerohet artificialisht

Deputetja e PS-së, Arta Dade, nuk I ka kursyer kritikat në lidhje me Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet. Lidhur me PDIU-në ka një tentativë për tu zgjeruar në mënyrë artificiale edhe në zonën time. Nuk ka ekzistuar asnjëherë asnjë parti që të përfaqësojë këto inter

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.694Z

Arta Dade mërzitet me qeverinë, nuk voton ligjin

Një tjetër deputet dhe figurë e rëndësishme e Partisë Socialiste duket se po bën opozitarizëm brenda partisë. Bëhet fjalë për deputeten Arta Dade e cila duket se diku është mërzitur me qeverinë ose nga qeveria. Ajo është "hakmarrë" duke mos votuar ligjin e qeverisë për Shërbim

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama