Rezultate te kerkimit per termin: +Arta +Marku

Total: 443
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.462Z

Paditet kryeprokurorja Arta Marku

Prokurorja e krimeve të rënda Sonila Muhametaj padit kryeprokuroren e përkohshme Arta Marku Ajo e ka depozituar padinë në Gjykatën Administrative dhe kërkon shfuqizim të urdherit të Markut, me anë të të cilit e transferoi nga Krimet e Rënda në Prokurorinë e Pukës. Padia do të shqyr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.587Z

Kush është Arta Marku?

41-vjeçarja Arta Marku u diplomua në shkollën e magjistraturës në vitin 2001. Një vit më pas u emërua në Prokurorinë e Shkodrës ku mbajti detyra të ndryshme, që nga shefe e njësisë task forcë në 2006 e deri zëvendës drejtuese deri në 2016. Zonja Marku e ka nisur karrierën e saj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.288Z

Alibeaj: Të hetohet Arta Marku

Një ditë pas kallëzimit të Arta Markut për shpërdorim detyre , demokratët i kërkuan Prokurorisë së Tiranës të hetojë lidhjet e Kryeprokurores së Përgjithshme të Përkohshme me zyrtarë të lartë të Partisë Socialiste përfshi kryeministrin Edi Rama. Deklarata e plotë Në mënyrë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.285Z

Shullazi, Arta Marku shkarkon nga detyra Sokol Stojanin

Çështja e Emiljano Shullazit ka shkaktuar debate në Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Pasi kryeprokurorja Arta Marku urdhëroi dje hetimin disiplinor për 10 prokurorët që nuk pranuan të ishin pjesë e shortit për çështjen Shullazi, tek Krimet e Rënda ka pasur sërish probleme. Mësohet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.727Z

Vettingu, edhe kryeprokuroja Arta Marku para KPK-së

Edhe Prokurorja e Përkohshme e Përgjithshme, Arta Marku do të përballet me trupën e Vettingut, për verifikimin e pstëtisë së figurës dhe pasurisë. Seanca do të mbahet javën e ardhshme, të martën më 3 korrik. Kolegji i Pavarur i Kualifikimit ka bërë të ditur sot në faqen zyrtare n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.641Z

Ambasadori Lu takon Kryeprokuroren Arta Marku

Ambasadori i SHBA-së Donald Lu ka zhvilluar një takim prej 30 minuta me Kryeprokuroren e Përkohshme Arta Markun, si shenjë mbështetje ndaj saj pas kundërshtimit të opozitës dhe kaosit të krijuar në Kuvend ditën e hënë. Një ditë më parë, ambasadori Lu takoi edhe Lulzim Bashën dhe Mo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.590Z

Arta Marku merr detyrën si Kryeprokurore, largohet Lllalla (Foto)

Mëngjesin e sotëm, Kryeprokurorja e Përkohshme, Arta Marku ka mbërritur në Prokurorinë e Përgjithshme. Marku do të merr detyrën nga sot si Kryeprokurore e Përkohshme. Një ditë pasi u zgjodh kryeprokurore e përgjithshme e përkohshme, Arta Marku do të nisë zyrtarisht detyrën. Arta Mar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama