Rezultate te kerkimit per termin: +Arta +Vorpsi

Meta: total 51 / total_found 51 / time 0.038 / keyword[0] arta / docs[0] 7560 / hits[0] 10282 / keyword[1] vorpsi / docs[1] 1799 / hits[1] 3761 /
Vakanca në Gjykatën Kushtetuese, ja kandidatët në garë 
  • 2019-04-04

Vakanca në Gjykatën Kushtetuese, ja kandidatët në garë 

Kuvendi i Shqipërisë ka shpallur sot listën e kandidatëve për gjyqtar për të plotësuar vakancat në Gjykatën Kushtetuese. Në faqen e internetit të Kuvendit janë publikuar emrat e kandidatëve që do të plotësojnë vakancën. Kandidatët janë: Arta Vorpsi; Avni Shehu; Elsa Toska; Fion

Publikohet lista e 13 kandidatëve për Gjykatën Kushtetuese (EMRAT)
  • 2019-03-26

Publikohet lista e 13 kandidatëve për Gjykatën Kushtetuese (EMRAT)

Institucioni i Presidentit ka shpallur sot 13 kandidat, të cilët do të garojnë për vendin vakant në Gjykatën Kushtetuese. Presidenca njofton se aplikantët do ti dërgohen Këshillit të Emërimeve në Drejtësi për tiu nënshtruar procesit të verifikimit sipas procedurave ligjore. Instituc

LISTA/ Ja 20 kandidatët në garë për Gjykatën Kushtetuese
  • 2018-03-20

LISTA/ Ja 20 kandidatët në garë për Gjykatën Kushtetuese

Kuvendi çeli procedurën për anëtar të Gjykatës Kushtetuese që zgjidhen nga ky institucion më 12 shkurt, dhe janë 20 kandidatë që kanë shprehur interesin, për zëvendësimin e gjyqtarit Vladimir Kristo. Gara nga Kuvendi u çel fill pas asaj të kreut të shtetit Ilir Meta, për të zgjed

Xhafaj nuk merr pjesë në mbledhjen e Venecias: Për reformën do të flasin ekspertët
  • 2015-10-23

Xhafaj nuk merr pjesë në mbledhjen e Venecias: Për reformën do të flasin ekspertët

Tiranë, 23 Tetor/ATSH/ Kryetari i Komisionit për reformën në drejtësi, Fatmir Xhafaj nuk do të marrë pjesë në mbledhjen e komisionit të Venecias, që do të mbahet më datë 24 tetor, ku pritet të diskutohet mbi draftin me ndryshimet kushtetuese të propozuara nga grupi i ekspertëve të

Xhafaj nuk shkon në Venecia: Për reformën do të flasin ekspertët
  • 2015-10-23

Xhafaj nuk shkon në Venecia: Për reformën do të flasin ekspertët

Përkundër nga sa u tha në media dhe përkundër ftesës zyrtare, kryetari i komisionit për reformën në drejtësi nuk do të marrë pjesë në sesionin plenar të Komisionit të Venecias. Zoti Fatmir Xhafaj i është drejtuar presidentit të Komisionit të Venecias, Gianni Buquicchio me nj

Zgjidhen drejtuesit e rinj te PD
  • 2014-12-01

Zgjidhen drejtuesit e rinj te PD

e Hene 1 Dhjetor 20141227 pm Keshilli Kombetar i Partise Demokratike ka permbyllur dje zgjedhjet e strukturave te reja duke vendosur emrat e Kryesise se re brPas numerimit te 265 fleteve te votimit proces qe zgjati rreth 6 ore jane zgjedhur sekretari i Pergjithshem dy nenkryetar

No Pic available
  • 2014-09-27

Sot Kuvendi Kombëtar i PD, ja lista e kandidatëve për Këshillin

TIRANE- Partia Demokratike mbledh sot Kuvendin. Burime pranë selisë blu thanë për "GSH", se janë rreth 250 kandidatë që do të konkurrojnë sot për 150 vende në Këshillin Kombëtar. Sot në Kuvend do të flasin 30 vetë nga shoqëria civile dhe video-mesazhin kryesor do ta mbajë Jozef Dau