Rezultate te kerkimit per termin: +Artan +Broci

Meta: total 307 / total_found 307 / time 0.000 / keyword[0] artan / docs[0] 15655 / hits[0] 25014 / keyword[1] broci / docs[1] 589 / hits[1] 915 /
No Pic available
  • 2017-02-20

Procesi ndaj gjyqtares Andrea, dëshmojnë kolegët: Nuk ka patur ndërhyrje!

Dy anëtarët e Gjykatës së Lartë Artan Broci dhe Admir Thanëza kanë dëshmuar  këtë të hënë në cilësinë e dëshmitarëve në procesin për korrupsion që po zhvillohet  ndaj koleges së tyre Majlinda Andrea po në këtë gjykatë. Ata kanë pohuar se nuk kishin patur asnjë p

PASURIA e çmendur (e deklaruar): Anëtarët e Gjykatës së Lartë, të ardhura sa katërfishi i pagës mujore. Kryeson Mirela Fana
  • 2017-02-08

PASURIA e çmendur (e deklaruar): Anëtarët e Gjykatës së Lartë, të ardhura sa katërfishi i pagës mujore. Kryeson Mirela Fana

TemA Open Data Albania ka renditur Gjyqtarët  e Gjykatës së Lartë sipas vlerave për të ardhura të deklaruara për vitin 2015. Gjyqtarët në Republikën e Shqipërisë janë subjekt i deklarimit dhe kontrollit publik të pasurive dhe konfliktit të interesit. Ata duhet të dorëzojnë n

No Pic available
  • 2017-02-04

Vizat/ Zbardhet pasuria e gjyqtarëve që refuzoi ambasada amerikane

Prokurori i Përgjithshëm, anëtarë të Gjykatës Kushtetuese, anëtarë të Gjykatës së Lartë dhe gjyqtarë të niveleve të tjera nuk lejohen të shkelin më në tokën amerikane. Por cilat janë pasuritë që ata vetë kanë deklaruar? Pasuria e disa prokurorëve dhe gjyqtarëve që u janë

Nga Adriatik Llalla, te Artan Broci: Zbardhet pasuria e gjyqtarëve dhe prokurorëve që refuzoi Ambasada amerikane
  • 2017-02-04

Nga Adriatik Llalla, te Artan Broci: Zbardhet pasuria e gjyqtarëve dhe prokurorëve që refuzoi Ambasada amerikane

Prokurori i Përgjithshëm, anëtarë të Gjykatës Kushtetuese, anëtarë të Gjykatës së Lartë dhe gjyqtarë të niveleve të tjera nuk lejohen të shkelin më në tokën amerikane. Por cilat janë pasuritë që ata vetë kanë deklaruar? Në deklarimet e pasurive, ata numërojnë karburant

Gjyqtarët e listës së zezë: Skemi kërkuar vizë amerikane
  • 2017-02-04

Gjyqtarët e listës së zezë: Skemi kërkuar vizë amerikane

Një ditë pasi Top Channel publikoi listën e disa prej njerëzve të drejtësisë të përfolur se u janë revokuar vizat amerikane, një prej tre anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese pretendon se prej gjashtë vitesh nuk ka aplikuar për vizë. Përmes faqes zyrtare të Gjykatës Kushtetuese

Lista e zezë e vizave, prokurorë e gjyqtarë; mes tyre kushtetuesi Imeraj
  • 2017-02-02

Lista e zezë e vizave, prokurorë e gjyqtarë; mes tyre kushtetuesi Imeraj

Tre anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese dhe tre gjyqtarëve të Gjykatës së Lartë u janë hequr vizat nga Ambasada Amerikane pak ditë më parë. Ata janë gjyqtarët kushtetues Vitore Tusha, Besnik Imeraj dhe Gani Dizdari. Dy të fundit në fakt janë emra të njohur së fundmi, pasi dolën n

No Pic available
  • 2017-01-27

Hidhet shorti, zgjidhen 9 emrat e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi

Hidhet  shorti për të zgjedhur anëtarët e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi.  Vladimir Kristo nga Gjykata Kushtetuese Besnik Imeraj nga Gjykata Kushtetuese Mirela Fana  nga Gjykata e Lartë Rovena Gashi  nga Prokuroria e Pergjithshme Brikena Ukperaj, Lubonja nga Gjykata