Rezultate te kerkimit per termin: +Artan +Didi

Meta: total 1000 / total_found 1251 / time 0.001 / keyword[0] artan / docs[0] 16111 / hits[0] 25805 / keyword[1] didi / docs[1] 1565 / hits[1] 3292 /
Top Story, vrasja e efektivit të parë në demokraci, Arben Ujkës
  • 2019-01-24

Top Story, vrasja e efektivit të parë në demokraci, Arben Ujkës

Oficeri kurajoz, Arben Ujka kujtohet sot si dëshmori i parë i forcave speciale RENEA, që është vrarë në përleshje të armatosur në periudhën e demokracisë. Ai ka humbur jetën më 22 gusht të vitit të largët 1993, por sot e kësaj dite, emri i tij përmendet si model nga kolegët. Ësh

Ndryshime në polici, rikthehet drejtori i shkarkuar nga Tahiri
  • 2019-01-04

Ndryshime në polici, rikthehet drejtori i shkarkuar nga Tahiri

Ndryshime të rëndësishme në radhët e drejtuesve të Policisë së Shtetit që pas marrjes së detyrës nga ministri i Brerndshëm, Sandër Lleshaj. Zëvendësministri i Brendshëm Besfort Lamallari dhe Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu patën sot një takim me drejtue

Shpërthimi te farmacia e Tahirit, Baftjar Bruka kërkon dëmshpërblim
  • 2018-02-04

Shpërthimi te farmacia e Tahirit, Baftjar Bruka kërkon dëmshpërblim

Dy vite më parë, Baftjar Bruka u soll në Shqipëri nga Suedia, si i dyshuari kryesor i vendosjes së një sasie lënde shpërthyese në farmacinë e Bashkim Tahirit, babait të Saimir Tahirit, asokohe ministër i Brendshëm. Shpërthimi në farmacinë e zotit Tahiri, në shkurt të vitit 2015,

No Pic available
  • 2017-04-11

Ahmet Prençi: Artan Cuku u vra për shkak të detyrës

Intervista me Ahmet Prençin, ish-drejtor i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, dhënë për gazetarin Roland Qafoku në emisionin Debati në Channel One. Zoti Prençi, si mik por edhe në cilësinë e detyrës së dikurshme të drejtorit të Policisë së Shtetit, si e përjetuat vrasjen e komi

No Pic available
  • 2017-04-11

Prençi: Artan Cuku u vra për shkak të detyrës. Turp të referohet për gjakmarrje!

Intervista me Ahmet Prençin, ish-drejtor i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, dhënë për gazetarin Roland Qafoku në emisionin Debati në Channel One. Zoti Prençi, si mik por edhe në cilësinë e detyrës së dikurshme të drejtorit të Policisë së Shtetit, si e përjetuat vrasjen e komi

No Pic available
  • 2017-04-09

Atentati mafioz/ Flet shoku i ngushtë: Artan Cuku u la i vetëm nga shteti përballë krimit

Aleks Hajdari, kryetari i Shoqatës së efektivave të Policisë në Lirim ka reaguar duke thënë se vrasja e Artan Cukut, lidhet drejtpërdrejt me detyrën e tij, si ish-funksionar i Lartë i Policisë. Në një intervistë për Shqiptarja.com një nga shokët e ngushtë të Cukut, Hajdari kujton

Zhbllokohet ligji i ri i Policisë së Shtetit
  • 2016-08-03

Zhbllokohet ligji i ri i Policisë së Shtetit

Qeveria miraton aktet normative që “mbanin peng” ligjin prej 16 muajsh. Problematikat e krijuara dhe “mbrojtja” e ish-drejtorit Didi Me “marrjen në mbrojtje” të ish-kryepolicit Artan Didi, qeveria shqiptare praktikisht zhbllokoi aktet normative që duhet të b

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama