Rezultate te kerkimit per termin: +Artan +Goda

Meta: total 52 / total_found 52 / time 0.000 / keyword[0] artan / docs[0] 15655 / hits[0] 25014 / keyword[1] goda / docs[1] 71 / hits[1] 108 /
No Pic available
  • 2016-11-01

Beqaj: 800 pacientë përfituan shërbim shëndetësor falas në një vit, me hapjen e urgjencës kardiake

Pas një viti të funksionimit për herë të parë 24 orë në 7 ditë të javës së urgjencës kardiake, rezulton se janë 800 jetë të shpëtuara dhe rreth 1,400 ndërhyrje të urgjencës të realizuara falas në QSUT për pacientët që vuajnë nga sëmundjet e zemrës. Këto të dhëna janë

QSUT, koronarografi edhe gjatë orëve të natës
  • 2016-04-16

QSUT, koronarografi edhe gjatë orëve të natës

Manastirliu: Lehtësuam problematikën e mbartur prej vitesh. Beqaj: Urgjenca kardiake, projekt i rëndësishëm jetëshpëtues Shpresa Mezini Prej pesë muajsh në qendrën spitalore universitare Nënë Tereza mund të bëhet koronarografi edhe pas orës 16.00 të mesditës. Kjo vlen për çdo të

No Pic available
  • 2016-04-15

Në 5 muaj janë shënuar 220 raste me infarktit të miokardit

Në 5 muaj, 220 persona të paraqitur në urgjencën e kardiologjisë kanë mund ti shpëtojnë vdekjes për shkak të paraqitjes në kohë në spital dhe ndërhyrjes nga bluzat e bardha. Pacientët janë paraqitur me problem të infarktit të miokardit dhe kryeja e koronarografisë ka qenë nevojë

Universiteti i Mjekësisë, garuesit për departamentet
  • 2016-04-12

Universiteti i Mjekësisë, garuesit për departamentet

Pas dhjetë ditësh, pedagogë e studentë të Universitetit Mjekësor do t'iu drejtohen kutive të votimit për të zgjedhur drejtuesit e rinj. Gazeta zbardh sot emrat e mjekëve kandidatë për dekanë, ata që duan të drejtojnë 16 shërbimet në qendrën spitalore universitare "Nënë Tereza",

Mbyllen aplikimet për drejtues te Mjekësia, emrat në garë
  • 2016-04-03

Mbyllen aplikimet për drejtues te Mjekësia, emrat në garë

Gara për të kryesuar organet drejtuese në universitetin më të ri, atë të Mjekësisë, ka vënë përballë emra të afirmuar në disiplina të ndryshme mjekësore. Në zgjedhjet për rektor, nga katër kandidatë, zyrtarisht janë pranuar vetëm tre: rektori aktual, Arben Gjata, dekania e Fa

No Pic available
  • 2014-11-08

Beqaj: Specializime, së shpejti 18 kuota për kardiologji

TIRANE- Ministri i Shëndetësisë, z. Ilir Beqaj, mori pjesë sot në Takimin Ndërkombëtar “Sfidat e Reja në Kardiologjinë Intervencionuese, Kardiokirurgji dhe Elektroiziologji” të organizuar nga Shoqata Shqiptare e Kardiologjisë, Shoqat

No Pic available
  • 2014-09-28

Dita Botërore e Zemrës, Beqaj: Shërbimi i Hemodinamikës kalon me 2 turne

TIRANE- Duke filluar qysh prej 1 Tetorit 2014, do të zgjatet koha e punës dhe shërbimit ndaj pacientëve në repartin e hemodinamikës pranë shërbimit të kardiologjisë në QSUT. Kjo u njoftua në takimin që Ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj, zhvilloi në vigjilje të Ditës Botërore t