Rezultate te kerkimit per termin: +Artan +Jahollari

Meta: total 12 / total_found 12 / time 0.000 / keyword[0] artan / docs[0] 15655 / hits[0] 25014 / keyword[1] jahollari / docs[1] 60 / hits[1] 93 /
No Pic available
  • 2017-02-10

KLD emëron magjistratët që kanë përfunduar në tetor 2013-qershor 2016

Në mbledhjen e sotme Këshilli i Lartë i Drejtësisë, caktoi në pozicion të magjistratëve që kanë përfunduar në periudhën tetor 2013 – qershor 2016 në Shkollën e Magjistraturës. Në përfundim të procesit të votimit Këshilli vendosi emërimin e tyre si më poshtë: Znj. Oltjon

Asambleja e re: Mbetet jashtë grupi i Blushit
  • 2016-03-21

Asambleja e re: Mbetet jashtë grupi i Blushit

Në listën e fituesve bien në sy shumë zëvendësministra dhe drejtorë të lartë të administratës shtetërore. Votohet edhe Kokëdhima, i cili mandatin e deputetit e ka në Kushtetuese. Emrat e mbështetësve të Blushit që mbeten jashtë Asamblesë Socialiste Një ditë pas Kongresit, Part

PS zgjedh 174 anëtarë të Asamblesë, mes tyre 4 zv.ministra e drejtorë
  • 2016-03-21

PS zgjedh 174 anëtarë të Asamblesë, mes tyre 4 zv.ministra e drejtorë

Në listën me 174 anëtarë janë edhe disa zv.ministra, drejtorë të rëndësishëm në Tiranë apo dhe emra të njohur që dikur kanë qenë në lista të lëvizjes “Mjaft” Zëvendësministrat – Anëtarë janë edhe Alfred Dalipi, zv.ministër i Zhvillimit Urban, Arbian Maznik

No Pic available
  • 2016-03-20

Ja emrat Asamblesë Kombëtare PS. Pjesë e saj Bukurosh Stafa, votohet dhe Kokëdhima

Delegatët e Kongresit kanë zgjedhur me votë 174 anëtarët e Asamblesë kombëtarë të PS, e cila pritet të konstituohet brenda dy muajsh. Blendi Klosi, i cili ka mbatjur detyrën e sekretarit Organizativ, tha se procesi ishte transparent dhe demokratik. Ai lexoi 174 emrat e përzgjedhur, ku ra

Loja e Ramës me Kokëdhimën në Kongres në kurriz të Ruçit
  • 2016-03-20

Loja e Ramës me Kokëdhimën në Kongres në kurriz të Ruçit

Dje, teksa Blendi Klosi po lexonte emrat e kandidatëve që do të zgjidheshin nga Kongresi, për të qenë pjesë e Asamblesë Kombëtare, befas lexoie dhe emrin e deputetit Koço Kokëdhjima. Mirëpo në bazë të statutit të PS, deputetet janë automatikishr edhe pjesë e Asamblesë Kombëtare.

No Pic available
  • 2010-11-25

Diplomat e njohura nga Ministria e Arsimit dhe Shkences per vitin 2010

Anilejda Shembitraku Ministria e Arsimit dhe Shkences publikon listen e diplomave qe jane njohur nga ky institucion per vitin 2010. Behet fjale per 1175 studente per te cilet procesi i njohjes se diplomes se fituar jashte vendit ka perfunduar. Tashme kandidateve qe iu eshte ekuivalentuar diploma e

No Pic available
  • 2010-07-09

Emrat e studenteve qe u njihen diplomave

Ministria e Arsimit dhe Shkences publikoi dje listen e studenteve qe u eshte njohur diploma e marre jashte vendit. Pasi kane dorezuar aplikimin ne Sektorin e Njohjes se Diplomave ne MASH, komisioni i njohjes ka kryer procesin e vleresimit te nivelit dhe profilit te diplomave, qe aplikantet kane marr