Rezultate te kerkimit per termin: +Artan +Lame

Meta: total 1000 / total_found 1262 / time 0.003 / keyword[0] artan / docs[0] 13700 / hits[0] 21607 / keyword[1] lame / docs[1] 2565 / hits[1] 4667 /
Shteti, kisha dhe kryeministri
  • 2015-08-31

Shteti, kisha dhe kryeministri

Nga Fitim Zekthi Natën, pas disa ditë debatesh, qeveria shqiptare prishi një kishë ortodokse në fshatin Dhërmi të Himarës. Si gjithnjë, kuptimi i vërtetë i asaj që po ndodhte humbi duke prodhuar " informacion" nga dhjetëra drejtime dhe duke mbushur përplot të gjitha mediat. Deri edhe

Legalizohen 6 objekte kulti në Shkodër, Lame: Janë mbi 800 objekte në mbarë vendin
  • 2015-08-09

Legalizohen 6 objekte kulti në Shkodër, Lame: Janë mbi 800 objekte në mbarë vendin

TIRANË, 6 Gusht/ATSH/.- Qeveria Shqiptare i ka dorëzuar 6 lejet e para të legalizimit komuniteteve fetare në Shkodër. Kreu i ALUIZNI-t, Artan Lame, ishte të enjten në Shkodër, ku dorëzoi personalisht 4 leje legalizimi për Kishën Katolike dhe 2 për Myftininë.Lame takoi myftiun Imam Muham

Legalizohen 6 objekte kulti ne Shkoder
  • 2015-08-07

Legalizohen 6 objekte kulti ne Shkoder

brbrQeveria jep lejet e para te legalizimit komuniteteve fetare ne Shkoder Kreu i ALUIZNI-t Artan Lame dorezoi 4 leje legalizimi per Kishen Katolike dhe 2 per myftinine Ai takoi imamin Muhamed Sytari te cilit i dha lejet e legalizimit per xhamine e fshatit Mjede dhe Shtoj i Ri Me pas kreu i ALUIZNI

No Pic available
  • 2015-08-06

Jepen lejet e para të legalizimeve për Kishën e Myftininë në Shkodër

Qeveria Shqiptare i ka dorëzuar 6 lejet e para të legalizimit komuniteteve fetare në Shkodër, 4 leje për Kishën Katolike dhe 2 për myftininë. Ka qënë drejtori i Aluiznit Artan Lame që zgjidhi t’ua dorëzojë personalisht këto leje, 2 drejtuesve kryesorë, arqipeshkëvit imzot Ange

Legalizimet, Lame: Falas për ndërtimet 2009-2014
  • 2015-07-17

Legalizimet, Lame: Falas për ndërtimet 2009-2014

TIRANE, 17 Korrik /ATSH/- Drejtori i Përgjithshëm i Agjencisë së Legalizimeve Artan Lame ftoi të premten qytetarët që kanë ndërtuar nga janari i 2009-s deri në qershor të 2014-s, që të vetëdeklarojnë pronat e tyre dhe të përfshihen në procesin e legalizimeve falas.Gjatë një konfe

Dy Artanët, Lame e Shkreli, presin gojën për çka bën kryeministri
  • 2015-07-07

Dy Artanët, Lame e Shkreli, presin gojën për çka bën kryeministri

Edvini e rinis avazin si Mr.Betoni, prezanton një hyrje ndërtimesh tek Parku i Tiranës Në mënyrë krejt të beftë, sapo mbaruan zgjedhjet vendore, Edi Rama iu kthye stilit të tij të punës si kryebashkiak duke përuruar nisjen e një konkursi për një të ashtuquajturi "hyrje në pa

No Pic available
  • 2015-06-26

Këshillat bashkiakë, emrat e fituesve

Rezultatet e partive për 60 bashki, si ndahen vendet në parlamentet lokale Qarku Kukës Bashkia Has APPD- 8 këshilltarë Hamit Sheta – PDM E RE Binak Qema – LZHK Agim Xhaferri – PBKD Abdullah Jupa PLL Festim Mazreku PR Bajram Muja POSH Miftar Dauti PD Nazlie Laçi PD Fatos Fer