Rezultate te kerkimit per termin: +Artan +Shk

Meta: total 1000 / total_found 1682 / time 0.004 / keyword[0] artan / docs[0] 13304 / hits[0] 20966 / keyword[1] shk / docs[1] 78545 / hits[1] 115073 /
“Karamelet” çojnë PDK-në drejt çarjes
  • 2015-03-30

“Karamelet” çojnë PDK-në drejt çarjes

Deklaratat e fundit në mes të zëvendëskryetarit të PDK-së Kadri Veseli, dhe anëtarit të Kryesisë Bajram Rexhepi, janë disa nga shkëndijat e para që brenda subjektit më të madh politik në vend mund të ketë filluar një plasaritje e re. Edhe pse pakënaqësitë e Rexhepit karshi Vesel

Kandidatët për Bashkitë, zbulohen emrat e PD-së
  • 2015-03-10

Kandidatët për Bashkitë, zbulohen emrat e PD-së

Kryesitë e Partisë Demokratike në rrethe kanë përfunduar përzgjedhjen e kandidatëve për kryetarë të Bashkive në zgjedhjet e 21 qershorit. Panorama zbardh këtë listë. Shkodër: Sokol Ramadani, Arben Muça, Voltana Ademi, Bardh Spahia, Xhemal Bushati, Edi Teli, Xhevdet Amulli, Helidon

Ja kush janë emrat e PD-së për zgjedhjet e 21 qershorit (mungon kandidati për Tiranën)
  • 2015-03-10

Ja kush janë emrat e PD-së për zgjedhjet e 21 qershorit (mungon kandidati për Tiranën)

PD duket se ka gati listën e emrave që pritet të jenë kandidatë për zgjedhjet e 21 qershorit. Për çdo bashki ka dy apo më shumë kandidatë, ndërsa shumë shpejt pritet që të zgjidhen kandidatët përfundimtarë. Duhet thënë se këto janë propozime të Kryesive të Partisë Demokra

Apolonia kalon Elbasanin, ringjall shanset e mbijetesës
  • 2015-03-06

Apolonia kalon Elbasanin, ringjall shanset e mbijetesës

Kategoria Superiore Fierakëve u mjafton goli i Filit për t’iu afruar më shumë Teutës Apolonia ka ringjallur dje shanset e saj për mbijetesën në Kategorinë Superiore, duke mundur 1-0 Elbasanin, për të ngushtuar në 6 pikë diferencën me Teutën, ndaj së cilës luan në fundjavë. F

Vlorë legalizime falas, drejtësi e qetësi sociale
  • 2015-03-04

Vlorë legalizime falas, drejtësi e qetësi sociale

Fjala e Kryeministrit Edi Rama gjatë ceremonisë së shpërndarjes së legalizimeve në Vlorë: Përshëndetje të gjithëve! Më në fund, pas një periudhe të vështirë për shkak të trashëgimisë shumë të rëndë në këtë qytet dhe në këtë zonë, në drejtorinë e ALUIZNI-t, ku për

Zeqaj: Nuk do të kandidoj në zgjedhjet lokale
  • 2015-02-28

Zeqaj: Nuk do të kandidoj në zgjedhjet lokale

Kryetari i Bashkisë së Fierit, Baftjar Zeqaj u shpreh se nuk do të kandidojë sërish në zgjedhjet lokale. Deklarata e kryebashkiakut të Fierit u bë pas nënshkrimit të një marrëveshjeje me kryetarin e Bashkisë së Janinës, për binjakëzimin e dy bashkive. Zeqaj garantoi se do të jet

Tërhiqet dhe Baftjar Zeqo: Nuk kandidoj
  • 2015-02-28

Tërhiqet dhe Baftjar Zeqo: Nuk kandidoj

Kryetari i Bashkisë së Fierit, Baftjar Zeqaj është tërhequr nga kandidimi për një mandat të katërt në bashkinë e këtij qyteti. Zeqaj ka bërë me dije se do të vijojë të kryejë detyrën e tij si kryebashkiak deri në përfundim të mandatit të tij të tretë dhe se nuk ka ndërmend