Rezultate te kerkimit per termin: +Artan +Shk

Meta: total 1000 / total_found 1731 / time 0.003 / keyword[0] artan / docs[0] 13760 / hits[0] 21728 / keyword[1] shk / docs[1] 81033 / hits[1] 118494 /
Emrat e 31 deputetëve dhe bizneset e tyre të ‘dyshimta’
  • 2015-09-13

Emrat e 31 deputetëve dhe bizneset e tyre të ‘dyshimta’

“Kabllogrami” Pagesa deri në 200 mijë euro për mandatin. Në parlament ka prej tyre lidhje me mafien ruse AdPlatformZone = {id: "549fcab82",format: "410x0"}; Në një tjetër material të publikuar dje nga informacionet e përmbledhura nga OSBE, li

Emrat e 31 deputetëve dhe bizneset e tyre të dyshimta
  • 2015-09-13

Emrat e 31 deputetëve dhe bizneset e tyre të dyshimta

Kabllogrami Pagesa deri në 200 mijë euro për mandatin. Në parlament ka prej tyre lidhje me mafien ruse Në një tjetër material të publikuar dje nga informacionet e përmbledhura nga OSBE, listohen emrat e deputetëve që njëherësh janë edhe biznesmenë. Sipas këtij materiali, 31 deputetë

Kapri: Bashkia ka borxh 5.4 miliardë lekë të vjetra
  • 2015-09-13

Kapri: Bashkia ka borxh 5.4 miliardë lekë të vjetra

Kryebashkiakët, në muajin e parë të mandatit të tyre në drejtimin e 61 bashkive në vend, duket se do të hasen me probleme të mbartura nga paraardhësit, kryesisht ato që kanë të bëjnë me financat e pushtetit vendor. Kryebashkiaku i Pogradecit,Eduart Kapri, ka ngritur si shqetësim dje

Artan Shkëmbi ka shpërdoruar buxhetin, Bashkia e Pogradecit një borxh prej 4.7 miliardë lekësh
  • 2015-09-13

Artan Shkëmbi ka shpërdoruar buxhetin, Bashkia e Pogradecit një borxh prej 4.7 miliardë lekësh

Kryebashkiaku i Pogradecit, Eduart Kapri: Ish-kryetari dhe personat e tjerë që kanë shpërdoruar detyrën do të mbajnë përgjegjësi " Por, a do të dijë të drejtojë menaxhimin e 60 bashkive të reja një person që nuk mirëqeverisi një bashki të vetme", shtroi pyetjen Eduart Kapr

Raporti sekret i OSBE, kush janë 31 deputetët biznesmenë në Kuvend
  • 2015-09-12

Raporti sekret i OSBE, kush janë 31 deputetët biznesmenë në Kuvend

Pas publikimit të një raporti konfidencial të OSBE-së për sa i përket lidhjeve të mundshme të politikanëve shqiptarë me krimin e organizuar, trafiqet apo kontrabandën, të tjera detaje zbulohen për sa i përket emrave emrave të tyre.Foto ilustruese, seance plenarePortali "lapsi.al" ka

No Pic available
  • 2015-09-12

Kapri i PD-së: Qeveria të ndihmojë të laj borxhet e Artan Shkëmbit

Në analizën 30 ditore te punës së tij si Kryebashkiaku i Pogradecit Eduart Kapri ka akuzuar ish kreun e kësaj Bashkie Artan Shkëmbi se ka lënë një gropë fianciare prej 4.7 miliardë lekësh të vjetra. Kapri shkoi më tej duke thënë se ky njeri që ka krijuar këtë borxh kaq të madh so

Pogradeci, Kapri: Ish-kryebashkiaku, 4.7 mld lekë gropë
  • 2015-09-12

Pogradeci, Kapri: Ish-kryebashkiaku, 4.7 mld lekë gropë

Nga Eduart Kapri Sot bëmë bilancin 1 mujor të punës në Bashkinë e Pogradecit dhe pas një kontrolli të hollësishëm të situatës financiare rezulton se ka një borxh dhe shpërdorim të madh të detyrës nga ish kryebashkiaku. Gropa financiare shkon në rreth 4.7 miliardë lekë të vjetra