Rezultate te kerkimit per termin: +Artan +Shkreli

Meta: total 571 / total_found 571 / time 0.001 / keyword[0] artan / docs[0] 16111 / hits[0] 25805 / keyword[1] shkreli / docs[1] 1270 / hits[1] 2425 /
Zv/ministri flet nga Rinasi: Grabitja e parave, e keqja më e vogël!
  • 2019-04-10

Zv/ministri flet nga Rinasi: Grabitja e parave, e keqja më e vogël!

Zv/ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Artan Shkreli, gjatë konferencës së përbashkët për shtyp me drejtorin e Përgjithshëm të Policisë, Ardi Veliu, mbështeti këtë të fundit se Koncesionari nuk reflektoi rritjen e sigurisë. Shkreli, mes të tjerash, e cilësoi grabitjen e para

Raporti për sigurinë e urave, Balluku: Ndërhyrje emergjente
  • 2019-03-15

Raporti për sigurinë e urave, Balluku: Ndërhyrje emergjente

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka organizuar sot një tryezë teknike për sigurinë e urave në vend, në të cilin është diskutuar mbi një raport për situatën e urave, të hartuar nga MIE në bashkëpunim me ARRSH dhe Institutin e Ndërtimit. Në tryezë merrnin

Femra bën bashkë artistët e njohur shqiptarë
  • 2019-02-04

Femra bën bashkë artistët e njohur shqiptarë

Nga Ibrahim Kodra tek Lasgush Poradeci Leterno femminino quhet ekspozita e cila bën bashkë emra të njohur të artit shqiptar, në hapësirën e Rezidencës Italiane për të vijuar deri më 30 prill. Nën kurimin e Artan Shananit, në këtë ekspozitë do të shihen vepra nga Arben Bajo, Llambi B

No Pic available
  • 2019-01-20

Një tjetër linjë hekurudhore drejt rehabilitimit, treni i ri me 120 km/h

Transporti rrugor në Shqipëri nuk do të jetë e vetmja alternativë ndërlidhëse midis qyteteve në një të ardhme të afërt, pasi qeveria ka vendosur që në këtë mandat të dytë ti jap prioritet investimeve në infrastrukturën hekurudhore, me projektin e parë madhor që do të jetë reh

Unaza e Re dhe Sheshi Shqiponja, ja projekti transformues (FOTO)
  • 2018-05-02

Unaza e Re dhe Sheshi Shqiponja, ja projekti transformues (FOTO)

#td_uid_1_5aea0efacc79a .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/05/Untitled-5-768x340-1-80x60.png) 0 0 no-repeat; }

Rruga e Kombit, konsultimet publike paralel me negociatat me koncesionarin
  • 2018-04-13

Rruga e Kombit, konsultimet publike paralel me negociatat me koncesionarin

Konsultimet publike të qeverisë po bëhen paralel me koncesionarin. Zv.ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Artan Shkreli bëri të ditur në takimet me banorët e Hasit dhe të Kukësit se Rruga e Kombit duhet të përfundojë së ndërtuari. Për të mbaruar kjo rrugë, sipas projekteve

Tarifa e Rrugës së Kombit, nisin konsultat me banorët pas protestave
  • 2018-04-12

Tarifa e Rrugës së Kombit, nisin konsultat me banorët pas protestave

Qeveria ka nisur konsultat me banorët e zonave që preken nga tarifa e rrugës së Kombit, menjëherë pas protestave, dhe pas pranimit nga ana e kryeministrit se konsultimi duhej bërë më herët. Zv. ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Artan Shkreli ka nisur konsultimet me banorët e T