Rezultate te kerkimit per termin: +Arte

Meta: total 1000 / total_found 3031 / time 0.001 / keyword[0] arte / docs[0] 3031 / hits[0] 4170 /
No Pic available
  • 2017-02-11

Emrat e 191 kandidatëve për organet e Vetting-ut

Institucioni i Avokatit të Popullit ka publikuar sot listën me kandidatët që kanë shprehur interesin për të qenë pjesë e organeve të Vettingut. Përmes një njoftimi për shtyp, AP bën të ditur se publikimi i listës vjen pas një konsultimi me ONM-në do të hartojë një listë të mi

Kush do bëjë Vettingun? Mes pretendentëve Ina Rama, Albana Shtylla, Krenar Ahmetaj.
  • 2017-02-11

Kush do bëjë Vettingun? Mes pretendentëve Ina Rama, Albana Shtylla, Krenar Ahmetaj.

Një grup i vogël prej 4 ekspertësh tek Avokati i Popullit kanë marrë në dorë 190 aplikimet e kandidatëve për organet e reja të Vettingut. Ata janë trajnuar për të verifikuar përmbushjen e kritereve ligjore nga aplikantët për insitucionet e reja të kontrollit të figurës së pro

No Pic available
  • 2017-02-10

Publikohet lista e kanidatëve për organet e Vettingut. Ja emrat

Në faqen zyrtare të Avokatit të Popullit janë bërë publik emrat e të gjithë personave të cilët kanë shprehur interesin për të aplikuar për organet e Vettingut. Janë plot 191 emra të cilët kanë aplikuar në zyrat e Avokatit të Populli. Këtyre emrave do ti shtohen edhe personat që

EMRAT: Ja 191 kandidatët për organet e Vettingut
  • 2017-02-10

EMRAT: Ja 191 kandidatët për organet e Vettingut

Zyra e Avokatit të Popullit njofton se thirrjes për pjesëmarrjen e sa më shumë qytetarëve në procesin e Vettingut, i janë përgjigjur 191 persona. Më poshtë po publikojmë listen me 191 emrave  të  kandidatëve. Atyre do ti shtohen edhe  personat që kanë shprehur interesin përme

EMRAT / Organet e Vetting-ut, publikohet lista me 191 kandidatë
  • 2017-02-10

EMRAT / Organet e Vetting-ut, publikohet lista me 191 kandidatë

Avokati i Popullit ka publikuar listën me emrat e qytetarëve, të cilët kanë shprehur interesin për të marrë pjesë në organet e Vetting-ut. Gjithsej do të jenë 191 kandidatë dhe procesi do të bëhet për Per rivlerësimin kalimtar të gjyqtareve dhe prokurorëve në Republikën e Shqip

Dritëro Agolli dhe palaçot mediatikë
  • 2017-02-09

Dritëro Agolli dhe palaçot mediatikë

Debatet për të shkuarën e njerit të madh të letrave të shuar disa ditë më parë, Dritëro Agolli nuk kanë reshtur gjatë tërë këtyre ditëve. Teksa trupi i të ndjerit nuk kishte pushuar mirë në banesën e përjetshme, herë njëri e herë tjetri, analistët filluan komentet që e

Copa del Rey Alaves ne finale
  • 2017-02-09

Copa del Rey Alaves ne finale

p styletext-align justifyDeportivo Alaves eshte finalistja e dyte e Kupes se Mbretit atje ku do te perballet me Barcelonen per te shkruar historine Ne stadiumin Mendizorroza ne sfiden e transmetuar drejtperdrejt dhe ekskluzivisht ne platformen Tring basket munden me rezultatin minimal 1-0 ne ndeshje