Rezultate te kerkimit per termin: +Arte

Meta: total 1000 / total_found 2648 / time 0.003 / keyword[0] arte / docs[0] 2648 / hits[0] 3666 /
Edhe Besart Berisha n'Trip! (Foto)
  • 2015-05-25

Edhe Besart Berisha n'Trip! (Foto)

Drejtori ekzekutiv i PTK-së, Agron Mustafa sot ka pritur në takim një mysafir mjaft të veçant. Ai ka pritur në zyrën e tij, futbollistin e njohur kosovar, Besart Berisha, i cili tani luan në futbollin australian, për ekipin Melbourne Victory, transmeton

Bayerni feston titullin e 25 kampion ne Bundesliga
  • 2015-05-24

Bayerni feston titullin e 25 kampion ne Bundesliga

34 jave 25 fitore 4 barazime dhe 5 humbje 3 prej te cilave me titull te siguruar 79 pike per 80 gola te shenuar dhe 18 te pesuar Ky eshte Bayern i sezonit 2014-2015 ne Bundeslige Nen drejtimin e Pep Guardiola-s te gjithe prisnin me shume por demtimet ishin kryefjala e nje viti futbollistik qe ne Evr

Feste dhe trishtim Barca kampione ndahet me Xavin
  • 2015-05-24

Feste dhe trishtim Barca kampione ndahet me Xavin

Barcelona kampione e Spanjes Xavi Hernandez ngriti lart trofeun e titullit te 23-te kampion per katalanasit ne nje dite te vecante per te Ceremonia e titullit perkoi me ate te lamtumires se mesfushorit legjendar qe u pershendet me tifozet ne ndeshjen e tij te fundit ne Camp Nou pas 17 viteve te jash

Skenderbeu kampion i Shqiperise Korca ne feste
  • 2015-05-23

Skenderbeu kampion i Shqiperise Korca ne feste

Ky trofe eshte prej ari Askush si Skenderbeu ne futbollin shqiptar ne qiellin e ndezur te Korces skuadra Korcare feston arritjen historike merr ne dorezim trofeun e peste rradhazibr br Kampione te Shqiperise nje sukses i jashtezakonshem qe meriton celebrimet me te vecanta pas nje sezoni te luftuar

Paul Pogba i thote Po Barcelones
  • 2015-05-21

Paul Pogba i thote Po Barcelones

Paul Pogba i thote po Barcelones Per te paren here gjate ketyre muajve te fundit Barca shpreson se mund te firmose me mesfushorin francez te cilin ne Katalunje e konsiderojne si pasuesin ideal te kapitenit legjendar Xavi Hernandez te pakten keshtu raporton e perditshmja katalanase Sportesbr br Kon

Lamtumira e nje legjende Gerrard ndahet nga tifozet
  • 2015-05-18

Lamtumira e nje legjende Gerrard ndahet nga tifozet

Pasditen e te shtunes Steven Gerrard i dha lamtumiren Anfield Road stadiumit ku kaloi 17 vite te lumtura te karrieres se tijbr br Ndaj Crystal Palace kapiteni legjendar luajti ndeshjen e tij te fundit perpara tifozeve te Liverpoolit dhe lamtumira qe i organizuan fansat 35-vjecarit ishte me te vert

Alban Muja, pas Zagrebit, me ekspozitë edhe në Rjekë të Kroacisë
  • 2015-05-18

Alban Muja, pas Zagrebit, me ekspozitë edhe në Rjekë të Kroacisë

Artisti kosovar, Alban Muja, pas Zagrebit, me ekspoitën "From Brotherhood to Brotherly Love" do të paraqitet e në qytetin tjetër të Kroacisë, në Rijekë. Ekspozita "From Brotherhood to Brotherly Love" hapet sot në Institutin për Arte Bashkëkohore në Rjekë dhe risi e ekspozitës në Rije