Rezultate te kerkimit per termin: +Artet +Figurative

Total: 172
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.825Z

Nis konkursi ne Artet Figurative

Në Universitetin e Arteve kanë nisur konkurset e pranimit për studentë e rinj te këtij viti akademik. Te paret që ngjisin shkallët janë pedagoget që janë antarët e komisionit ….. vleresues te prurjeve te reja ne artet pamore… K&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.536Z

Muzika dhe artet figurative

Festivali "Ditët e Muzikës së Re Shqiptare" vazhdon me koncertin me temë: "Muzika dhe artet figurative". Pjesë e programit janë vepra të kompozitorëve shqiptarë: Fatos Qerimi, Shpëtim Kushta, Kozma Lara, Aleksandër Peçi dhe Ajet Çekiçi. Koncerti vjen për publikun nesër në mbrëmje,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.647Z

Artet, kriteret e reja te konkurseve

Luljeta Ndoka Akademia e Arteve ka shpallur kriteret e reja per kete vit, per konkurset e vlefshme per te filluar vitin akademik 2009-2010. Nje sere risish vihen re ne konkurs, aq me teper qe ai do te zere 100 per qind te vleresimit, me heqjen e provimeve me zgjedhje per kete kategori konkurrentesh.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.622Z

Artet, provimi nga 15 deri me 30 korrik

Luljeta Ndoka Afrohet data e konkursit per ne Akademine e Arteve. Ndersa gjate vitit te kaluar konkurset jane zhvilluar ne muajin shtator, sivjet pritet qe te zhvillohen nga data 15 deri me 30 korrik. "Sapo te mbarojne provimet e Matures, maturantet do t'u nenshtrohen konkurseve te pranimit per ne A

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.133Z

Ndryshon konkursi, në korrik testi special tek Artet, Arkitektura dhe Sporti

Maturantët që synojnë të ndjekin Arkitekturën, Akademinë e Arteve apo Akademinë e Edukimit Fizik e Sporteve, do ta japin provimin në muajin korrik. Lajmin e bënë të ditur për gazetën "Shqip" titullarët e këtyre institucioneve. Rektori i Akademisë së Arteve, Petrit Malaj, u shpreh se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:41.304Z

"Ditët e Mios" sjellin një faqe të re në artet figurative

KORCE- Mbrëmë në Qendren Kulturore në Korçë u çel ekspozita në pikturë, e cila kurorëzoi punët e 45 piktorëve nga vendi dhe rajoni i Ballkanit, që morën pjesë në koloninë e arteve “Ditët e Mios”

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:29.177Z

Enciklopedia e kujtesës figurative për shqiptarët

Shkenca albanologjike ka substancë linguistike, antropologjike dhe historike. Por shkenca albanologjike thith në substancën e saj edhe informacione të tjera të rrafsheve të ndryshme të dijes dhe të instrumenteve mendore. Është tepër interesante të rikrijosh gati një pikë zero një dime

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama