Rezultate te kerkimit per termin: +Arti +Muzikor

Total: 285
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.299Z

Shqiptari më i urryer në botë, 2 mln $ për një album muzikor

Shefi ekzekutiv i farmaceutikës, apo i ashtuquajturi shqiptari më i urryer në botë, Martin Shkreli ka paguar 2 milion dollarë për të blerë albumin e grupit Wu-Tang Clan. Ajo konsiderohej si një nga pjesët më të rralla në historinë e muzikës, një pjesë arti ekuivalente me skeptrin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.439Z

Shqipëria ka nevojë për një ngjarje ndërkombëtare arti

Çfarë ndodh me sistemin e artit në vend/ Cilat janë tendencat e artit shqiptar këto vite dhe si do të jetë e ardhmja… Andi Tepelena, drejtor i Art Kontakt, vjen në një rrëfim vetëm pak ditë pas përfundimit të Festivalit të Artit që u mbajt në Porto Palermo Arti bashkëkohor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.559Z

Nje program arti i bashkon femijet ne Baltimore

  INTRO    Kater vite me pare Beth Barbush nje artiste dhe aktiviste ne Baltimore te Merilendit filloi te mblidhte femijet ne oborrin e shtepise se saj per te bere projekte arti dhe aktivitete tjera. Keto grumbullime te rastesishme shpejt u shendrruan ne takime javore te ashtuquajtu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.860Z

Fundjava në parkun e Liqenit, edhe me një grup muzikor

Temperaturat e larta dhe moti me diell kanë nxitur edhe më tepër qytetarët e Tiranës tu drejtohen kodrave të Liqenit për të kaluar një fundjavë me familjen. Disa kanë zgjedhur të bëjnë një xhiro me biçikletë, disa të tjerë ecje në natyrë, e të tjerë stërvitje në veglat sport

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.789Z

Eno Koço: Arti muzikor, që të përjetësohet kërkon një kritikë të specializuar

Artisti i njohur rrëfen jetën artiske dhe problemet që has sot krijimtaria muzikore   Prej vitesh jeton në Angli, por lidhjet me Shqipërinë i ka të forta. Madje e ndjen veten më të lidhur me vendin dhe vizitat i ka edhe më të shpeshta. Dirigjenti Eno Koço erdhi në Tiranë, për të d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.081Z

Meri Kumbe, një botim dinjitoz, kodikët muzikorë në Arkivin e Shtetit

Është tashmë e njohur për publikun shqiptar se në Arkivin Qendror të Shtetit, krahas një numri mjaft të madh dokumentesh origjinale, që vijnë që nga lashtësia e deri në ditët tona, ruhet dhe një pasuri e madhe dorëshkrim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.043Z

Arti, shoqëria dhe tregu

Nga Ndini R. Bardhi Kultura artistike, ka në vetvete elementë të ndryshëm të punës e të veprimtarive shoqërore, të jetës materiale e të jetës shpirtërore, të moralit njerëzor etj. që do të thotë, se kur flasim për artin, kemi thënë një dukuri të jetës shpirtërore, të indivi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama