Rezultate te kerkimit per termin: +Arti

Meta: total 1000 / total_found 8032 / time 0.004 / keyword[0] arti / docs[0] 8032 / hits[0] 13178 /
Çfarë ka ndodhur më 13 shkurt?
  • 2017-02-13

Çfarë ka ndodhur më 13 shkurt?

1258 – Bagdadi pushtohet nga mongolët, dhe Kalifati i Abasidit – i themeluar nga Abasi, i afërm i profetit Muhamed – shpërbëhet. Kalifi u kap dhe u detyrua të shikojë se si qytetarët u vranë dhe thesari i tij u plaçkit. Sipas gojëdhënës, Kalifi u vra duke u shkelur nga

No Pic available
  • 2017-02-13

Intervista/ Jeta e re e Silvana Braçes dhe nostalgjia për televizionin

Silvana Braçe një nga figurat më të dashura, ndonëse nuk është më pjesë e medias ajo është ende shumë aktive. E kjo nuk ka se si të jetë ndryshe kur punën e bën me dashuri. Silvana tregon detaje nga jeta e saj e përditshme, familja dhe puna. Ajo nuk ngurron të tregojë se kudo ku s

Rrëfimi i Silvana Braçes: Ja me çfarë merrem tani
  • 2017-02-12

Rrëfimi i Silvana Braçes: Ja me çfarë merrem tani

Silvana Braçe një nga figurat më të dashura të medias sonë, ndonëse nuk është më pjesë e medias, është ende shumë aktive. E kjo nuk ka se si të jetë ndryshe kur punën e bën me dashuri. Silvana tregon për suplementin e gazetës Shekulli detaje nga jeta e saj e përditshme, fami

Harrojeni gjuhën e trupit apo lëvizjet e syrit: Këto janë mënyrat më të mira për të dalluar një gënjeshtar
  • 2017-02-12

Harrojeni gjuhën e trupit apo lëvizjet e syrit: Këto janë mënyrat më të mira për të dalluar një gënjeshtar

Harrojeni gjuhën e trupit apo lëvizjet e syrit. Ka mënyra shumë më të mira për të identifikuar mashtruesit. David Robson, BBC Skuadra e oficerëve të sigurisë të Thomas Ormerod u përballën me një detyrë në dukje të pamundur. Në aeroportet në të gjithë Evropën, atyre iu kërkua

No Pic available
  • 2017-02-12

Njihuni me Ilirin, djalin që për 21 vite bën muzikën më të bukur në Santorini

Nga Entela Resuli Për herë të parë, Ilirin e kam dëgjuar dimrin e kaluar në një klub modest në Tiranë. Ky djalë me flokët e kapura bisht, i vendosur në një cep të ambientit hutoi për mirë të gjithë klientelën e asaj nate. Ishte një zë kumbues në një lokal të vogël! Mesa duke

Atdheu dhe shtëpia, Ismail Kadare dhe Luan Starova
  • 2017-02-08

Atdheu dhe shtëpia, Ismail Kadare dhe Luan Starova

Virion Graci Kërkimi i origjinës vetjake ka qenë nga shtysat e forta, dramtike e njerëzore njëkohësht, që i ka vënë shkrimtarët në ballafaqime të gjera me të kaluarën e tyre, me faktet autobiografike, me ndodhitë e ndryshme mbresëlënëse e vendimtare. Për një pjesë shkrimtarësh,

No Pic available
  • 2017-02-07

Luftoni stresin duke ndjekur një hobi kreativ

Të marrësh pushim për tiu dedikuar një aktiviteti të këndshëm dhe relaksues, është një hap i nevojshme për luftimin e stresit. Janë kënaqësi që vinë nga disa aktivitete të thjeshta dhe të përballueshme për të gjithë. Po flasim për hobi që janë gjithashtu edhe kreativë, shum