Rezultate te kerkimit per termin: +Artikuj

Total: 3823
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.622Z

Çmimet në treg, 26 artikuj pësojnë ulje

17/06/2011  Në 16 lloje perimesh çmimet janë ulur nga 2 deri në 45 lekë/kg Uljen më të madhe e kanë prodhimet vendase të fermës Çmimet e shitjes me pakicë të disa artikujve si perime, fruta, fasule dhe patate vazhdojnë të kenë ulje të ndjeshme. Të dhënat e Ministrisë s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.788Z

Titulli "Doktor", me tre artikuj shkencorë

Të gjithë ata shkencëtarë që kanë publikuar të paktën tre artikuj në revista të huaja marrin titullin "DR" Ky është vendimi më i fundit i marrë nga qeveria, gjatë mbledhjes së djeshme. Nuk është më e nevojshme që të mbrosh një punim diplome për të marrë titullin doktor, m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.803Z

Tiranë, grabiste para dhe artikuj nëpër dyqane, arrestohet 58-vjeçari nga Lezha

Policia e Lezhës ka arrestuar një shtetas për një seri “vjedhjesh”. Burime nga policia e kryeqytetit bëjnë me dije se është vënë në pranga shtetasi Hile Gjokhilaj, 58 vjeç, lindur dhe banues në Lezhë, i dënuar më parë për veprën penale të “vjedhjes “. Ky s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.519Z

Bllokohen artikuj te falsifikuar

Dogana shqiptare ka bllokuar dhe më pas asgjesuar rreth 4000 artikuj të falsifikuar, ndërkohë që shumë raste të tjera po i nënshtrohen proceseve gjyqësore. 276 marka dhe 10 dizenjo industriale të mbrojtura, për të cilat doganat kan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.887Z

Asgjësohen 5.6 kv artikuj ushqimorë të skaduar

Elbasan- Grupe të inspektimit ushqimor nisur nga ditët e nxehta që po regjistrohen kanë ndërmarrë kontrolle intensive për gjendjen e tregut ushqimor në subjekte prodhuese, si dhe në subjekte të ushqimit social. Drejtori i Drejtorisë Rajonale të Bujqësisë, Ushqimit dhe Mbrojtjes së K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.845Z

Dogana Jane asgjesuar 7 mije artikuj false

Doganat shqiptare kanë bllokuar dhe me pas asgjesuar rreth 7 mijë artikuj produktesh të falsifikuara, kryesisht veshje sportive dhe aksesorë të markave më të njohura ndërkombëtare. Zëvendësdrejtori i Përgjithshëm i Dogana

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.375Z

Nga 56, importohen 25 artikuj të mbetjeve jeshile

TIRANE- Zëdhënësja e kryeministrit, Erla Mëhilli njoftoi sot se lista prej 56 artikujsh të importit të mbetjeve jeshile që lejohen të importohen për qëllime përdorimi, riciklimi, dhe përpunimi është përgjysmuar në 25 artikuj. Ajo tha se, kryeministri Berisha firmosi dje vendimin R

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama