Rezultate te kerkimit per termin: +Artikujt

Meta: total 1000 / total_found 2011 / time 0.001 / keyword[0] artikujt / docs[0] 2011 / hits[0] 2515 /
Grabitja/ Reagon Austrian Airlines: Nuk transferojmë më para nga Rinasi!
  • 2019-04-10

Grabitja/ Reagon Austrian Airlines: Nuk transferojmë më para nga Rinasi!

Një bandë me 5 grabitës të armatosur deri në dhëmbë hyri dje në aeroportin Nënë Tereza dhe arriti të marrë pa i hyrë gjemb në këmbë rreth 10 milionë euro nga barku i avionit të Austrian Airlines. Incidenti i djeshëm me paratë që po transferoheshin për në Vjenë, ka vendosur n

Tumoret dhe lajmet bombë, si të kuptoni nëse janë fake news
  • 2019-03-29

Tumoret dhe lajmet bombë, si të kuptoni nëse janë fake news

Pacientët dhe anëtarët e familjes para diagnozës së kancerit kërkojnë lajme për sëmundjen, por është e vështirë të manovrohet në detin e informacionit (online dhe jo vetëm) dhe të dish se si të zgjedhësh se kujt duhet ti besosh është thelbësore. Këtu janë disa këshilla nga G

Ja çfarë nuk duhet të veshin burrat pas moshës 50-vjeçare
  • 2019-03-21

Ja çfarë nuk duhet të veshin burrat pas moshës 50-vjeçare

Nga xhinset me bel të lartë te pantallonat ushtarake Adrian Clark në Guardian rendit hapat e gabuar të njerëzve përjetësisht të rinj: nga xhinset me bel të lartë të pëlqyera nga Obama te atletet Converse. U thoni po trikove të gjata dhe golfeve.

Gërdeci dhe trafiku i armëve, gjykata e Floridas rrëzon djalin e Berishës
  • 2019-03-17

Gërdeci dhe trafiku i armëve, gjykata e Floridas rrëzon djalin e Berishës

Shkëlzen Berisha, djali i ish-kryeministrit Berisha, ka dështuar për të marrë një shfajësim para një gjykate amerikane në lidhje me biznesin e trafikimit të armëve dhe municionit kinez për llogari të një kompanie amerikane nga Gërdeci në drejtim të Afganistanit. Një gjykatë në Fl

Skandal/ Ja sa pagoi Donald Lu për tu emëruar ambasador në Kirgistan (FOTO)
  • 2019-03-07

Skandal/ Ja sa pagoi Donald Lu për tu emëruar ambasador në Kirgistan (FOTO)

Në Shqipëri të gjithë e vlerësuan në nisje të mandatit të tij për deklaratat kur kërkonte kapjen e Peshqve të mëdhenj dhe goditjen e korrupsionit, por shumë u zhgënjyen në fund të eksperiencës së tij si ambasador, pasi në rrjetën e drejtësisë ranë veç cironka. Po flasim për

Faik Konica: Si i erdhi fundi Shqipërisë së Zogut
  • 2019-02-11

Faik Konica: Si i erdhi fundi Shqipërisë së Zogut

Është interesante sesi Faik Konica përshkruan fundin e pushtetit të Ahmet Zogut. Në dorëshkrimet e tij të gjetura në arkivin e Vatrës, mënyra sesi ai e gjykon këtë periudhë është ndër më gjykimet realiste. Shqiponline po boton këndvështrimin e Konicës për këtë periudhë të hi

Në dilemë ekzistenca e Air Albania, ja ku është fshehur Lasgushi (FOTO)
  • 2019-02-07

Në dilemë ekzistenca e Air Albania, ja ku është fshehur Lasgushi (FOTO)

A ekziston vërtetë Air Albania? Kjo është pyetja që po mundon të gjithë shqiptarët, pasi Lasgushin që kryeministri Edi Rama ua prezantoi me pompozitet prej më shumë se dy javësh aktivitete, tani spo e shohin asgjëkundi. Qindra mijëra euro të shpenzuara për udhëtime promovuese për k