Rezultate te kerkimit per termin: +Artikulli

Total: 3069
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.070Z

Artikulli, McChrystal thirret në Uashington

Numri 1 i trupave amerikane në Afganistan është thirrur në Uashington lidhur me artikullin e publikuar në një revistë, ku kritikonte zyrtarë të administratës së presidentit Obama dhe disa diplomatë. Gjenerali Stanley McChrystal ka kërkuar ndjesë për artikullin e botuar n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.847Z

Grida Duma: Artikulli i The Economist, me lekët e taksapaguesve shqiptarë

Partia Demokratike ka dalë me akuza të reja kundër kryeministrit Edi Rama. Demokratët denoncuan përmes Grida Dumës artikullin Shqipëria, vend lider i reformave në Ballkan, botuar nga  The Economist, si të paguar nga qeveria. Edi Rama ka shpenzuar qindra milionë lekë të taksapaguesve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.359Z

Artikulli i “New York Times”, akuza të egra pozitë-opozitë

Opozita kërkon shpjegime dhe dorëheqjen e kryeministri Berisha. Kryeministri: ”Artikulli nuk provon asgjë, përdoreni për letër higjienike” Erald Kapri Artikulli i botuar gjerësisht në gazetën amerikane “New York Times”, e cila ka investiguar mbi një trafik armësh në Europën Lin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.403Z

Artikulli fajtor

Express publikon artikullin e plotë, për të cilin akuzohet nga Gjykata e Hagës gazetari kosovar Baton Haxhiu Prej tri ditësh, gazetari kosovar, Baton Haxhiu, ndodhet në Hagë, i akuzuar për shpërfillje të gjykatës, duke publikuar emrin e një dëshmitari të mbrojtur në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:27.257Z

Botohet artikulli i dytë horror kundër Bazes në "KJ"

Mero Baze nuk do të bëjë padi në prokurori për artikujt e botuar dy ditët e fundit në të përditshmen "Koha Jonë". Në artikullin e parë botuar të martën, një autor bën thirrje për vrasjen e Mero Bazes dhe përshkruan në paragrafë të tërë, skenën e një masakrimi të mundshëm t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:20.180Z

Ndalim i importit te cdo artikulli pa kod doganor

Kryeministri Berisha kërkoi në mbledhjen e qeverisë, ndalimin e importit të çdo lloj artikulli që nuk ka kod doganor, edhe në rast se ai përfshihet në listën e gjelbër të lëndëve të para që lejohen të importohen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.424Z

Faktor impakti i një artikulli shkencor gjenialitet i autorit apo rastësi?

Transmetuar më 30.05.2015 - 21:52 PUBLICITET Los Anxhelos, 30 maj 2015 NOA- Faktor impakti ose impact factor (IF) në gjuhën angleze, është në përgjithësi një indeks shkencor, në pronësi t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama