Rezultate te kerkimit per termin: +Artistt

Total: 74
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.173Z

Festivali i pest i stripit

Shoqata e strip artistve kosovar Xhennet Comics nga Prizreni dhe Qendra e Strip Artit nga Maqedonia organizojn festivalin e pest t stripit dhe karikaturs New Comic-Strip Neighborghood. N t do t marrin pjes artistt e stripit nga Maqedonia, Bullgaria dhe Kosova, ku do te jen t ekspozuara punimet e 33

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.926Z

Ka nisur në Tiranë Java Britanike e Muzikës

Tingujt e dy bandave t njohura britanike startuan mbrmjen e s mrkurs nj maraton koncertesh, t cilat do t vizitojn disa qytete t Shqipris. “The Martin Harli Band” dhe grupi “Tankus the Henghe” kan interpetuar muzik xhaz, bluz, dhe folk nga repertori britanik, por edhe krijim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.208Z

Altenberg Trio Wien - elitë e muzikës së dhomës

Ansambli austriak “Altenberg Trio Wien” sht nj nga formacionet e muziks s dhoms m jetgjat n skenat muzikore botrore. Veprimtaria e tij prfshin mbi nj mij interpretime, t cilat i kan siguruar atij qndrueshmri e reputacion t gjer n mbar opinionin muzikor botror. Aktivi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.428Z

Beqiri priti pjesmarrsit e Ekspozits Muslim Mulliqi

Ministri i Kulturs, Rinis dhe Sportit, z. Valton Beqiri, priti pjesmarrsit e Ekspozits Ndrkombtare Muslim Mulliqi, t cilt shoqroheshin nga Drejtori i Galeris s Arteve t Kosovs, z. Fahredin Spahija. Kjo ekspozit, n t ciln me veprat e tyre artistike pr mimin Muslim Mulliqi konkurrojn 25 artist nga Ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.866Z

Detyrat politike & aktorët

Nj teatr po propozon t hap Kryeministri dhe fronti i artistve t prdorur politikisht u hodh pr ta kundrshtuar. Sikur ndjeshmria t ishte m e madhe pr nj vepr arti, n sqim przgjedhjeje e shqetsime t kohs – do kishim m shum teatro n kta 20 vjet. Artist, ata q brtasin me t madhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.428Z

Tre Muslima

N prezantimin jo edhe aq t mir t nj prezantueseje e cila disa her gaboi n prezantim e ksaj ekspozite, jan ndar mbrm (e mart) n Prishtin mimet pr konkursin ndrkombtar Muslim Mulliqi. Ky konkurs prkrahet nga Ministria e Kulturs Rinis dhe Sporteve (MKRS), ndrkaq sivjet sht prkrahur edhe nga Raiffaise

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.645Z

Të përndjekurit, kundër Ramës: Ti jepet fund grevës

Miraka: Shtresa jonë përkrah të djathtës që nga viti 90 T prndjekurit politik shprehen kundr grevs s uris dhe protestave socialiste, duke hedhur posht zrat q flasin n emr t tyre. Sipas t prndjekurve politik, Simon Miraka e Besim Ndregjoni, personat q flasin n emr t t prndjeku

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama