Rezultate te kerkimit per termin: +Artist

Total: 8038
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.702Z

Artistët votuan

Artistët flasin e angazhohen në fushatat elektorale për të sfiduar karakterin opozitar dhe angazhimi i tyre në politikë është i dukshëm. Këtë e vërteton jo vetëm pjesëmarrja e tyre nëpër mitingjet e partive kryesore,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.737Z

Cmimet Oscar triumfon The Artist

Filmi pa zë francez ‘The Artist’ triumfon në edicionin e 84-t të çmimeve Oscar duke marrë 5 statuja, mes të cilave filmi më i mirë, regjia më e mirë dhe aktori protagonist më i mire, i fituar nga aktori francez Jean Dujardin.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.667Z

Irritohen artistët

Shumë artistë shqiptarë vit pas viti kanë ditur që në mundësitë e para të japin edhe shpirtin e tyre dhe kanë pranuar me kënaqësi ftesa kur u janë bërë, kur u referohemi koncerteve humanitare e aq më tepër kur b&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.735Z

Kur zëvendësministri kthehej në artist

Ekspozita Ish-zëvendësministri i Kulturës, Abaz Hado, shndërronte në grafikë zarfet e bardha të ftesave. Këto punime e të tjera vepra të viteve të fundit i ka sjellë në një ekspozitë Një zëvendësministër artist mund ta kthejë zyrën studio edhe për pak minuta. Kështu ka ndodhur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.408Z

Michelangelo: artist dhe njeri

Kur e përfytyroni Michelangelo-n, a i përngjan imazhi në mendjen tuaj Mojsiut? Ben-Hurit? Me fjalë të tjera, Charlton Heston-it? Portretizimi i Heston-it i Michelangelo-s në filmin klasik "The Agony and the Ecstasy" gjerësisht e ka formuar përshtypjen tonë kolektive të artistit. I bazua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.740Z

Çmimet Oscar, triumfon The Artist

Meryl Streep dhe Jean Dujardin, të cilët u shpallën fitues në kategoritë e Aktorit dhe Aktores më të mirë The Artist është filmi që ka triumfuar në edicionin e 84-t të çmimeve Oscar, duke rrëmbyer 5 statuja, mes të cilave atë për filmin më të mirë. Filmi francez pa zë dhe bard

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:14.165Z

Artistët rrisin pazarin

Festat e fundvitit njihen ndryshe si ditë të arta për artistët shqiptarë, të cilët arrijnë që falë këtyre festave të vjelin shuma të mëdha parash nga koncerte anë e mbanë botës. Nga një hulumtim i “Bluet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama