Rezultate te kerkimit per termin: +Artistet

Total: 1634
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.754Z

Artistet bojkotojne provat

brbrNje situate e pazakonte eshte krijuar kete te hene ne skenen e Teatrit Kombetar te Operes dhe Baletit Edhe pse te mbledhur per proven gjenerale te aktivitetit te fundit te ketij institucioni per kete sezon artistet kane bojkotuar punen Arsyeja sipas tyre eshte mos marrja e pages se muajit qersho

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.220Z

Artistet arrijne marreveshje per kontratat

0 Pas protestave dhe deklarates per greve urie artistet e Teatrit Kombetar te Operas dhe Baletit dhe Sin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.333Z

Vizat, hapësirë për artistet

Heqja e vizave pritet te sjelle me shume hapësira edhe për artistet. Kritike te njohur, regjisore dhe studente te Akademisë kane diskutuar mbi mundësitë e promovimit te kulturës shqiptare ne vendet europiane, duke nënvizuar rëndësinë e ruajtjes se cilësisë. Kritiku i teatrit Josif Pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.495Z

Presidenti pret artistet e TKOB

1 Institucioni i Presidentit ishte hapi i rradhes per artistet e Teatrit Kombetar te Operas dhe Baletit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.135Z

Kumanove, artistet shqiptare: Jemi te diskriminuar

Artistet shqiptare ne Kumanove kane kerkuar hapjen urgjente te teatrit shqiptar ne kete qytet. Ata gjithashtu kane kerkuar rritjen e numrit te te punesuarve shqiptare ne institucionet e kultures, qe aktualisht eshte pothuajse zero. Se bashku me studentet e sapodiplomuar ne akademine e ar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.454Z

Shpallen fituesit e projektit "Artistet emergjente"

Projekti "Artistet emergjente" shpalli dje fituesit ne mjediset e Galerise Kombetare te Arteve. Ishte komisioni i ngritur me 14 maj 2008, me firmen e ministrit Ylli Pango, i cili beri edhe shpalljen e fituesve te projektit "Artistet emergjente". Komision i perbere nga Fatjon Dragoshi, drejtor i Arti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.970Z

Artistet e rinj, ne gare per projektet

Anisa Ymeri Hapet "portofoli" per artistet e rinj. U premtua se do te shnderrohej ne nje tradite, e keshtu, dje ne Ministrine e Kultures u shpall Fondi Publik per Artistet e Rinj, qe kap shifren totale te me se 13 milione lekeve te rinj. Nese vitin e shkuar, fondi i te rinjve perfshiu vetem Teatrin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama